Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Magdalena Nałęcz
|
aktualizacja

Marek Jakubiak i Pior Liroy-Marzec budują nową partię. Kukiz postawił im warunek

26
Podziel się:

Powstaje nowa partia Federacja Jakubiak-Liroy. Miał z nią współpracować Paweł Kukiz, ale postawił warunek, który nie został spełniony. Miał żądać, by w ramach "porozumienia" ujęto również PSL.

Marek Jakubiak i Piotr Liroy-Marzec wystąpili na wspólnej konferencji prasowej
Marek Jakubiak i Piotr Liroy-Marzec wystąpili na wspólnej konferencji prasowej (PAP, Paweł Jaskółka)

- Dzisiaj cieszę się, że możemy powołać do życia i oficjalnie wam przedstawić Federację Jakubiak-Liroy, której jesteśmy liderami - powiedział powiedział podczas konferencji w Sejmie Piotr Liroy-Marzec.

Poseł przyznał, że razem z nimi miał wystąpić Paweł Kukiz. - Z którego klubu się w sumie wywodzimy - podkreślił Liroy-Marzec. - Chcieliśmy go zaprosić, żeby się obrażał na Konfederację, żeby zaczął rozmowy chociażby z Federacją Jakubiak-Liroy na temat punktów programowych - zapewnił.

Liroy-Marzec stwierdził, że chciał z Kukizem zaprezentować "wspólne plany". - Nieważne są animozje między Kukiz'15 i Konfederacją - powiedział.

Paweł Kukiz namieszał? "Kuriozalna sytuacja"

Paweł Kukiz miał jednak powiedzieć, że czeka na wynik rozmów z PSL-em. - Ja powiem oficjalnie w tym miejscu, nie sądzę żeby ktokolwiek w Konfederacji zgodził się na to, żeby PSL szedł wspólnie z nami na wybory - powiedział Liroy-Marzec.

- Sytuacja dzisiejsza jest kuriozalna, dziwna, jestem zdumiony - skomentował sytuację Marek Jakubiak.

Wyjaśniono, że Federacja miała być "pomostem" między Konfederacją i Kukiz'15. W trakcie konferencji liderzy Federacji podpisali wspólną deklarację.

Zobacz także: Zobacz także: „Unikalna postać”. Michał Kamiński drwi z Elżbiety Witek

Marek Jakubiak jest obecnie szefem koła sejmowego Konfederacji. W wyborach do Parlamentu Europejskiego startował razem ze swoją partią Federacja dla Rzeczypospolitej z list Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Piotr Liroy-Marzec również obecnie przynależy do koła poselskiego Konfederacji.

3,69 proc. - tyle głosów uzyskał Kukiz'15 podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego. Mimo to lider ugrupowania twierdził, że nie zamierza wchodzić do Konfederacji, w której jest Janusz Korwin-Mikke.

- Mam już dość pytań i sugestii dot. ewentualnego sojuszu z panem Korwinem po raz kolejny i tym razem ostateczny oznajmiam, że nie takiej opcji, bym do wyborów jesiennych i jakichkolwiek innych szedł wraz z nim - napisał Paweł Kukiz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(26)
Partia Samo L...
3 lata temu
PSL
joda
3 lata temu
Żal patrzeć co się dzieje. Chyba czas się ewakuować bo po tym kraju już niedługo nawet wspomnienia nie zostaną. Zrobimy to my sami, własnymi rękoma, wrogowie są nam do niczego niepotrzebni.
szkoda gadać
3 lata temu
Piosenkarze i śpiewacy na estrady na nie do polityki .Tylko w Polsce takie cyrki! Liroye i Kukizy dajcie sobie spokój .Skończył się głos to poszukajcie sobie innego zajęcia.Tak będzie lepiej dla Was i dla Nas
ktoś
3 lata temu
Jakubiak to przyzwoity gość w polityce, tylko jakoś się pogubił, to przykre. Obaj z Marcem nie pasowali kompletnie do tej konfederacji. Ruchy Kukiza z PSL-em to jakieś kompletne nieporozumienie.
sien
3 lata temu
Biedny ten Paweł. Sam na niego głosowałem. Z tym że jak większości był to głos przeciwko elitom politycznym. A on biedny uwierzył że naród wybrał to na męża opatrznosciowego. Teraz jeszcze koalicja z PSL. Makabra
Fan
3 lata temu
Tak wywalic Korwina z Konfederacji i bedzie do strawienia, Korwin to kukulcze jajo i do tego nadpsute
anna
3 lata temu
i tu kukiz zachował sie ok, skoro zaczął już rozmowy z psl i czeka na dalsze decyzje i uzgodnienia to uwazam ze trzeba doprowadzic to do konca jaki efekt tego bedzie to juz inna bajka ale widać ze jest lojalny w stosunku do być może przyszłego sojusznika, a ci dwaj panowie weszli do sejmu z jego listy i nie poczekali nawet na nastepne wybory tylko w trakcie uciekli, no nie do konca jest to w porzadku
sd
3 lata temu
dla grzegorza brauna jest mozliwość odpaśc od lenina żyda korwina
rekin
3 lata temu
Wejść w koalicję z kukliz 15 to tak jagby wejść w koalicje z PIS
!!!
3 lata temu
Tu chodzi tylko o nabicie sobie kasy...cala ta polityka po to jest....zero glosow dla cwaniaczkow
bartek
3 lata temu
Po powrocie zastałem wybita szybę i brak pidarunku sztuk dwóch...na zdrowie
dede
3 lata temu
oni chyba kiedyś dali dyla z tworek
jerzyy
3 lata temu
może wzięli by się do uczciwej roboty
!!!!!!!!!!!!!...
3 lata temu
Marek Jakubiak jak najbardziej tak Pior Liroy-Marzec niestety mądry nigdy nie był i nie będzie !!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić