Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Krystian Winogrodzki
|
aktualizacja

Martwe zwierzęta w schronisku w Jędrzejewie. Interwencja fundacji ochrony zwierząt

1
Podziel się:

Inspektorki z Fundacji Mondo Cane pojechały do schroniska po chorego psa. Znalazły go w zamrażarce, pod martwym dzikiem. Na miejsce wezwały policję. Z placówki zabrano już 18 najbardziej cierpiących zwierząt.

Ze schroniska zabrano najbardziej chore zwierzęta
Ze schroniska zabrano najbardziej chore zwierzęta (Facebook.com)

Sytuację dotyczącą schroniska w Jędrzejewie opisuje na Facebooku Katarzyna Śliwa-Łobacz, prezes zarządu Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane. Jak twierdzi horror w placówce trwa już od kilku lat. Właścicielem przytułku jest weterynarz, który dodatkowo posiada kilka punktów adopcyjnych w Pile i okolicach. We wszystkich zwierzęta mają być przetrzymywane w bardzo złych warunkach.

Psy mają być przerzucane z jednego miejsca w drugie. Jedna z kobiet chciała przyjechać po starego Kubusia, ale usłyszała od właściciela, że uśpił zwierzę. W piątek inspektorki Mondo Cane pojechały do schroniska po kolejnego schorowanego psa. Jak relacjonują znalazły go w zamrażarce pod martwym dzikiem. Na miejsce wezwały policję. Z placówki zabrano 18 najbardziej cierpiących zwierząt.

Według prezes Mondo Cane interwencja trwała 12 godzin. Na miejscu obecny był też powiatowy lekarz weterynarii. Z opisu sytuacji czytamy, że kontrolę w schronisku przeprowadziła też gmina Drezdenko. Część z odebranych psów jest diagnozowanych w klinice w Poznaniu.

Według opiekunów schroniska, zwierzęta nie były zaniedbane, tylko stare. - Jeden człowiek, który ma 80 lat, jest bardzo sprawny, a drugi ułomny. Ciężko mu chodzić, mówić, oddychać. Tak samo jest z psami - mówi jeden z pracowników w rozmowie z dziennikarzami "Faktów" TVN. Właściciel placówki został przesłuchany przez policję w charakterze świadka.

Zobacz także: Zobacz także: „Najsmutniejszy pies w Polsce” podbił serca internautów. Wciąż czeka na dom

Źródło: "Fakty" TVN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(1)
PRAWDA BOLI
3 lata temu
zacznijmy od tego iż gościu posiada co najmniej 3 schroniska (np. w pile ) . po drugie nawet do niego trafiają psy i zwierzęta z gminy czerwonak . również mogę dodać że nawet lotnisko ławica korzysta z jego usług gdy pojawią się jakieś dzikie zwierzęta na lotnisku proszą go o odstrzał. jest to gruba mafia weterynaryjna !!!!! i przechodzą wszystkie kontrolę tak jak w ostatnio głośnych ubojniach . mógłbym podawać wiele bardzo wiele faktów dowodów ale póki korupcja w kraju się szerzy i póki zwykły człowiek zamyka na to oczy to nikt ich nie ruszy !!!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić