o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Artykuł sponsorowany

Materac nawierzchniowy - jaką spełnia funkcję i dlaczego warto go posiadać?

Podziel się

Podstawowym celem materaca nawierzchniowego jest poprawienie właściwości podłoża do spania. Czy jest to materac, czy kanapa w salonie - każde z nich może zyskać. Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w dobrej jakości materac nawierzchniowy.

Materac nawierzchniowy - jaką spełnia funkcję i dlaczego warto go posiadać?
Materac nawierzchniowy - jaką spełnia funkcję i dlaczego warto go posiadać? (materiały partnera)
bDTPTRCJ

Materac nawierzchniowy - co to takiego?

Materac nawierzchniowy wyglądem przypomina tradycyjny materac piankowy, jednak jest od niego znacznie cieńszy. Na rynku dostępne są różnorodne "topy" jak inaczej nazywane są nawierzchniowe materace i - podobnie jak w przypadku głównych podłoży do snu - także i topy oferowane są w wielu wariantach jakościowych.

Specjaliści od rozwiązań do snu polecają jednak nie oszczędzać na materacach nawierzchniowych i kupować takie, które wykonane są z materiałów, jakie faktycznie mogą poprawić komfort spania. Czyli jakich?

bDTPTRCL

Z czego powinien być wykonany dobry materac nawierzchniowy?

Idealnym materiałem do produkcji materacy nawierzchniowych są wysokiej jakości pianki poliuretanowe, np. wysokoelastyczna piana FloFom, jaka wypełnia materac Tenor marki Hilding Anders. Ponieważ charakteryzuje się ona dużą gęstością, już 4 centymetry grubości wystarczą, aby odczuwalnie poprawić właściwości podłoża, na którym zostanie położona.

Piany wysokoelastyczne świetnie dostosowują się do krzywizn kręgosłupa i całego ciała - zapewniają komfortowy wypoczynek i dobrze podpierają całe ciało.

Jednak piana to nie wszystko - stanowi ona co prawda główną część materaca nawierzchniowego, ale dobrej jakości produkty pokryte są również pokrowcem. Powinien być on ściągalny, dzięki czemu możliwe jest jego wypranie. Materac Tenor renomowanej marki Hilding pokryty jest Tencelem, czyli antyalergicznym materiałem z włókien antyalergicznych. Jest on przyjemny w dotyku, dodatkowo poprawia właściwości materaca nawierzchniowego, jak również chroni go przed wilgocią. Warto wiedzieć, że włókna tencelowe w naturalny sposób zapobiegają rozwojowi bakterii.

bDTPTRCR

Czym powinien się charakteryzować wysokiej jakości materac nawierzchniowy?


  • być trwały - materac nawierzchniowy niskiej jakości po kilku użyciach będzie się nadawać jedynie na posłanie dla pupila. Zainwestujmy w dobrej jakości produkt, np. Tenor Hilding.
  • być zwijany - materac nawierzchniowy często ma służyć jako "awaryjne" rozwiązanie. Dlatego warto zadbać o to, aby był kompaktowy. Łatwiej go w ten sposób przechować.
  • mieć ściągany pokrowiec - pranie pokrowca, najlepiej w wysokiej temperaturze 60 stopni, gwarantuje zachowanie maksimum higieny.
  • mieć gwarancję - kupując dobrej jakości produkt masz prawo oczekiwać, że posłuży Ci długie lata. Hilding Tenor posiada gwarancję na 15 (!) lat użytkowania.
  • być dostosowany do potrzeb konkretnej osoby - pamiętaj, że materac nawierzchniowy nie jest równy drugiemu. Możesz wybierać między stopniami twardości, rodzajem wypełnienia.


Zobacz także: Materace SleepMed Plus - Jak zmienić twardość materaca?
bDTPTRCS

Kiedy warto przemyśleć zakup materaca nawierzchniowego?

Materac nawierzchniowy to idealny wybór, jeśli nasz podstawowy materac jest już odrobinę "wysłużony", jednak z różnych względów nie chcemy czy nie możemy go aktualnie wymienić. Materac nawierzchniowy to ekonomiczne rozwiązanie, które poprawi nasz komfort snu, a jednocześnie nie wpłynie znacząco na nasz budżet domowy.

Po drugie materac nawierzchniowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które na co dzień śpią na kanapach z funkcją spania czy niewygodnych tapczanach - poprawiają ich strukturę i dbają o nasz kręgosłup. Mogą również być przydatne, jeśli często odwiedzają nas goście.

bDTPTRCT

Materace nawierzchniowe mogą być też użytkowane na wysokiej jakości podłożach jako alternatywa dla twardości - przykładowo, materac Hilding Tenor jest średniotwardy, co może okazać się przydatne do "zmiękczenia" podłoża o twardości H4. Jeśli jeden z partnerów nie czuje się dobrze na takim materacu - na "jego połowie" możemy położyć materac nawierzchniowy. Niektóre z nich zwiększają też twardość głównego materaca - najczęściej wyposażone są w blat z włókna kokosowego. Materace nawierzchniowe to dobry sposób na ochronę materaca głównego.

Wybierając materac nawierzchniowy warto kierować się jego parametrami - tak samo, jak w przypadku materaca głównego. Wiodące marki takie jak Hilding udostępniają pełne informacje na temat oferowanych przez siebie produktów - jeśli nie możemy się zdecydować, który będzie dla nas odpowiedni, zasięgnijmy porady fizjoterapeuty lub doświadczonego sprzedawcy ze sklepu z różnorodnymi rozwiązaniami dla snu.

bDTPTRDm
Artykuł sponsorowany
Źródło:
o2pl
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić