oprac. Radosław Rosiejka| 
aktualizacja 

Mateusz Morawiecki liderem zaufania społecznego. Wyprzedził dotychczasowego lidera

13
Podziel się:

Prezydent Andrzej Duda, pozostający przez wiele miesięcy liderem rankingów zaufania do polityków, został zdetronizowany. Na czele najnowszego sondażu zaufania znalazł się premier Mateusz Morawieckiego z 45,8 proc. pozytywnych głosów.

Mateuszowi Morawieckiemu ufa 45,8 proc. ankietowanych. Nie ufa mu 32,1 proc. badanych
Mateuszowi Morawieckiemu ufa 45,8 proc. ankietowanych. Nie ufa mu 32,1 proc. badanych (Agencja Gazeta)

Tak wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu. Na drugim miejscu jest Andrzej Duda, któremu ufa 44,9 proc. ankietowanych. Dużym zaufaniem Polaków cieszy się również była premier Beata Szydło, której ufa 36,7 proc. badanych.

Na następnych miejscach znaleźli się Jarosław Kaczyński, któremu ufa 30,8 proc. ankietowanych, Katarzyna Lubnauer z 30,7 proc. pozytywnych głosów.

W sondażu IBRiS dla Onetu, lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz cieszy się zaufaniem 28,5 proc. badanych. Przewodniczącemu PO Grzegorzowi Schetynie ufa 18,1 proc. Polaków.

Antoni Macierewicz liderem rankingu nieufności

Natomiast w rankingu nieufności liderem jest Antoni Macierewicz. Nie ufa mu 66,1 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu znalazł się Grzegorz Schetyna z 58 proc. wskazań, a na trzecim Jarosław Kaczyński. Lider PiS wzbudza nieufność 54,9 proc. ankietowanych.

Najrzadziej Polacy nie ufają Adrianowi Zandbergowi z Partii Razem (21,5 proc.), Władysławowi Kosiniak-Kamyszowi (23,7 proc.) i premierowi Mateuszowi Morawieckiemu (32,1 proc.).

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić