Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Oskar Górzyński
|
aktualizacja

Matka zamachowca z Barcelony do syna: poddaj się

24
Podziel się:

Matka Junesa Abujakuba, głównego podejrzanego w sprawie czwartkowego zamachu terrorystycznego w Barcelonie, zaapelowała do syna, by oddał się w ręce policji. 23-letni Marokańczyk nadal pozostaje na wolności.

Wizerunek Junesa Abujakuba opublikowany przez hiszpańskie MSW
Wizerunek Junesa Abujakuba opublikowany przez hiszpańskie MSW (PAP/EPA)

O apelu matki poinformował kataloński nadawca publiczny, Televisio de Catalunya i Catalunya Radio na Twitterze.

W sobotę w miejscowości Ripoll, ok. 100 km na północ od Barcelony, podczas demonstracji przed lokalnym ratuszem ok. 40 członków rodzin i przyjaciół terrorystów podejrzanych o udział w zamachach w Barcelonie i pobliskim Cambrils zdystansowało się od nich. "Nie w moim imieniu" - głosiły trzymane przez nich transparenty. Ponadto zgromadzeni minutą ciszy uczcili pamięć ofiar zamachów w Barcelonie i Cambrils.

Zobacz także: Zobacz: Barcelona oddała hołd ofiarom zamachów

W Ripoll mieszkała część podejrzanych. To tam zawiązała się siatka i tam miało dojść do radykalizacji grupy. Podejrzewa się, że Junes Abujakub jest ostatnim pozostającym na wolności członkiem komórki terrorystycznej liczącej kilkanaście osób. Pięciu z nich zostało zastrzelonych przez policję podczas próby zamachu w Cambrils, dwóch zaś zginęło w wybuchu w Alcanar, gdzie terroryści składowali butle z gazem - prawdopodobnie do konstrukcji bomby. Pozostałych aresztowały służby.
Niemal wszyscy członkowie grupy to Marokańczycy. Jeden z nich jest Hiszpanem z Melilli, afrykańskiej prowincji Hiszpanii.

W planach grupy były ataki w całej Katalonii, regionu będącego głównym ośrodkiem działalności dżihadystów w Hiszpanii. Według dziennika "La Vanguardia", siatka miała wystarczająco materiałów wybuchowych, by załadować nimi trzy samochody-bomby.

W czwartek po południu kierowana przez terrorystę furgonetka staranowała przechodniów na Las Ramblas w Barcelonie, zabijając 13 osób i raniąc ponad 130. W piątek nad ranem w Cambrils, ok. 100 km na południowy zachód od Barcelony, terroryści wjechali samochodem w grupę ludzi, raniąc siedem osób. Jedna z nich zmarła na skutek odniesionych ran.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(24)
dz
5 lata temu
W Europie trzeba zacząć ich zabijać, najlepiej przez kobiety (przy pomocy mężczyzn). Jeśli kobieta ich zabije to dla nich hańba i nie dostaną 70 dziewic. Poza tym sami muszą się stąd wynieść.
hipis
5 lata temu
Nie poddawaj sie Przetrzymam cie
Roman
5 lata temu
Kara za terroryzm: zamurowanie żywcem z dostępem do bieżącej wody.
R
5 lata temu
Dobra, dobra... wydalić całą rodzinę do kraju etnicznego pochodzenia... i pozostawić bez środków do życia. A tego gościa ukarać jak robią to w ISIS. Amputować hirurgicznie w pełnym znieczuleniu prawą rękę i lewą nogę, oczywiście przed wydaleniem z kraju.
uff
5 lata temu
Tak,przed kamerami biedna mama a w życiu codziennym te niewolnice to niezłe zaplecze logistyczne morderców.
Wojt
5 lata temu
Dochodzę do wniosku, że to nie jest głupota rządów tylko ogólnoeuropejski spisek. Sprowadza się miliony nierobów bez żadnego wykształcenia, daje się im mieszkania i socjal (nie tylko kasę ale też piekielnie drogą opiekę medyczną) a jednocześnie policje nie mają środków na walkę z przestępczością. Złapani przestępcy (muzułmańscy) na drugi dzień są z powrotem na ulicy! A jednocześnie Niemcy mają do wyboru głosować na szurniętą Makrelę lub potomka SS-mana Schultza, gościa z wykształceniem na poziomie zawodówki. Inną alternatywą są tylko brunatni.
Racjonalista
5 lata temu
"Matka zamachowca z Barcelony do syna: poddaj się i wyciąg wreszcie tą zawleczkę!!!"
GOść
5 lata temu
Dlaczego nie likwidują ?
Samira
5 lata temu
albo w imię Allaha nogi ci z d***powyrywam!
alalala boom ...
5 lata temu
jak terrorysci to usa plan zeby wam chipy pod skore wszczepic i miec kontrole nad kazdym czlowiekiem na swiecie a ten cos tam spami o islamie itp... za 100-200lat bedzie inny swiat pozdro!
ggg
5 lata temu
A teraz pytanie do rodziców, czego powinni uczyć swoich dzieci?: - optymiści - języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego - pesymiści - języka arabskiego, chińskiego, tureckiego - realiści - obsługi broni palnej, sztuk walk, survivalu....
Wojtek
5 lata temu
ALLAHU AKBAR!
REal
5 lata temu
A teraz pytanie do rodziców, czego powinni uczyć swoich dzieci?: - optymiści - języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego - pesymiści - języka arabskiego, chińskiego, tureckiego - realiści - obsługi broni palnej, sztuk walk, survivalu....
proste
5 lata temu
Zburzyć dom, wydalić rodzinę!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić