Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Tomek Orszulak
|
aktualizacja

Miesięcznica smoleńska w stolicy. Na czele ochrony stoi były milicjant, jego zastępcą jest zomowiec

80
Podziel się:

Niemal każde obchody miesięcznicy smoleńskiej w Warszawie rozpalają emocje. Dochodzi do przepychanek z policją, blokowania przejść, padają mocne słowa. Dlatego do ochrony wysyłane są oddziały policji z całej Polski. Ale największe kontrowersje budzi przeszłość szefa stołecznego oddziału prewencji Daniela Kubiaka i jego zastępy.

Oddziały prewencji podczas miesięcznicy
Oddziały prewencji podczas miesięcznicy (WP.PL, Karolina Rogaska)

Komenda stołeczna policji do zabezpieczania obchodów miesięcznic smoleńskich prosi o pomoc funkcjonariuszy z innych miast. To powoduje bunt. Policjanci z katowickich oddziałów prewencji mieli zapowiedzieć, że jeśli dostaną rozkaz wyjazdu na zabezpieczenie obchodów, pójdą na masowe zwolnienia lekarskie.

Okazuje się, że wokół ochrony miesięcznic w stolicy pojawiają się kolejne kontrowersje. Za zabezpieczenie Krakowskiego Przedmieścia i okolic odpowiadają oddziały prewencji w Warszawie. Na ich czele stoi Daniel Kubiak, a zastępcą ds. organizacyjno-operacyjnych jest Piotr Wałowski.

Jeden był w Milicji Obywatelskiej, drugi z ZOMO

Pierwszy został szefem pod koniec 2016 roku, a Wałowski jest jego zastępcą od 1 września ubiegłego roku. Za co odpowiadają? "Daniel Kubiak najczęściej pełni funkcję zastępcy dowódcy operacji ds. taktyki działań. A Piotr Wałowski dowodzi siłami odwodowymi" - powiedział "Super Expressowi" rzecznik prasowy KSP Sylwester Marczak.

Co ciekawe, wstąpili oni do służby w 1989 r. "Kubiak od 3 listopada 1989 r. odbywał w oddziale prewencji Milicji Obywatelskiej zastępczą służbę wojskową" - wyjaśnia Marczak. Jak sie okazuje, Wałowski 30 stycznia 1989 r. pojawił się w ZOMO.

O komentarz w tej sprawie został poproszony nowy szef MSWiA Joachim Brudziński. Ale resort odesłał "SE" do Komendy Stołecznej.

Obchody 93. miesięcznicy smoleńskiej

10 stycznia mija 93 miesiąc od katastrofy smoleńskiej. Rano odbędzie się msza w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca. Potem uczestnicy obchodów złożą kwiaty i zapalą znicze pod Pałacem Prezydenckim.

Druga część ceremonii rozpocznie się mszą w intencji ś.p. prezydenta Lecha Kaczyńskiego o godzinie 19 w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela. Po nabożeństwie odbędzie się Marsz Pamięci pod Pałac Prezydencki, gdzie Jarosław Kaczyński wygłosi przemówienie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
wawalove.pl
KOMENTARZE
(80)
27 : 1
4 lata temu
Piss to PPR bis.
kjhgf
4 lata temu
twierdze ze u wladzy sa ci sami ludzie co za komuny, to co widzisz w telewizji to szantazowane marionetki
Ala
4 lata temu
Pis to powinien wejsc przynajmniej co miesiac do wanna zeby Tak nie smierdzieli
HEHE
4 lata temu
I co się dziwić . Nikt tak nie pałował jak ZOMO !!! Władza bierze najlepszych pewnie niektórzy z nich to ich kumple z młodych lat .
Prawda
4 lata temu
Ja też w takim razie uważam, że komuna jest be, wobec czego należy unieważnić wszelkie tytuły naukowe i uprawnienia zdobyte do końca pierwszego półrocza 1989 r. --tak będzie sprawiedliwie i zgodnie z literą prawa. A bo korzyści zdobyte z udziałem organizacji przestępczej, są nielegalne--prawda panowie sędziowie i panie sędziny??
Jj
4 lata temu
Pokazujecie ,że byli w zimowy pod koniec 89 roku po rozpoczęciu transformacji. Po drugiej stronie barykady są osobnicy tacy jak Mazguła ,Dukaczewski,Farmazon i inni ubywatele PRL .Ludzie tego nie kupią.Kolejna afera a'la zdechła wiewiórka i martwy koń w Janowie.Musicie dać coś lepszego,żeby zbić trochę procentów PiSowi.
siouks
4 lata temu
mam dość miesięcznic - jeśli ktoś chce kogoś sobie uczcić z rodziny to niech robi to sobie na swój koszt a nie nasz (obywateli), zaś dodatkowe wykorzystywanie policjantów z innych miast na to jest karygodne !
afrykaner
4 lata temu
ocenzurowano przez inkwizycję za pochwałę ZOMO.
koko
4 lata temu
Ja też poszedłem w 89 r. do LWP, nastała zmiana i wyszedłem z WP. Zawsze byłem, jestem i będę za prawicą. Wojsko też można było odrobić np. w pogotowiu, w czasach komuny a to znaczy, że co? Że mogę być teraz tylko za PO? Innego wojska ani policji w tym czasie nie było...
Hanys
4 lata temu
Śląsk was szczury PiSie wyniósł do władzy i Śląsk was wykończy.
bolo
4 lata temu
Jak by nie patrzec na daty jeden koniec 1989 drugiy poczatek ,to juz nie komuna wiec czego sie lapsy czepiacie
Spalone_Mosty
4 lata temu
Nic nowego, stare powiedzenie mówi: Ciągnie swój do swego. A tak w ogóle, to dzisiaj dojdą w końcu do tej "prawdy", czy tylko znowu będą coraz bliżej? Idą do niej już tak długo, że gdyby prezes, rzeczywiście stawiał kroki przed siebie, to już dwukrotnie obszedłby kulę ziemską, a tak tylko dochodzi do tej swojej drabinki, czy taborecika i nic z tego nie wynika. A może zamiast iść, niech poleci do tej "prawdy" Tupolewem- chyba jeden jeszcze został.
Ramzes
4 lata temu
heheh a to dobre :D Generałom zabiera sie emerytury bo pracowali w PRLu a zatrudnia sie milicjantow i zomowcow .....Gdzie ja mieszkam ? Czy to Polska jeszcze ?
Aga
4 lata temu
Jak słyszę o kolejnej miesięcznicy ....🤢🤮
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić