o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Tomasz Michalski
|

Minister edukacji poprawia premiera. "Mówi się półtora roku"

28
Podziel się

W szkołach nie ma chaosu, a wszystkie obawy dotyczące reformy edukacji były niepotrzebne – powiedziała w RMF FM minister edukacji. Anna Zalewska odniosła się także do wpadki językowej premiera Morawieckiego. – Takie błędy się zdarzają, gdy ktoś mówi często i dużo – dodała.

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska
Minister edukacji narodowej Anna Zalewska (Forum)
bEJHaoiJ

Anna Zalewska była gościem Roberta Mazurka w RMF FM. Minister zapewniała, że resort cały czas jest w kontakcie z nauczycielami, samorządowcami i dyrektorami szkół. Według niej nie ma ryzyka masowych odejść nauczycieli ze szkół. - Wszystkie obawy wobec reformy edukacji były niepotrzebne. W Warszawie powstało 37 nowych szkół, choć wcześniej Hanna Gronkiewicz-Waltz zlikwidowała 22 szkoły – skomentowała Zalewska.

Minister edukacji odniosła się także do informacji o jej starcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. – Jestem odpowiedzialnym ministrem. Teraz jestem zajęta wdrażaniem reformy – powiedziała Zalewska i dodała: - Nie myślę o innych zadaniach.

Robert Mazurek zapytał także minister o wpadkę językową premiera Morawieckiego. 15 września na spotkaniu z mieszkańcami w Świebodzinie premier zarzucił rządowi PO-PSL, że w niewystarczającym stopniu budował on nowe drogi i mosty. - Przez 8 lat wydali 5 mld na drogi lokalne. To tyle ile my wydajemy w ciągu jednego do półtorej roku – mówił Morawiecki.

bEJHaoiL

- Mówi się "półtora roku" a nie "półtorej roku" i powiem o tym premierowi Mateuszowi Morawieckiemu - zadeklarowała Anna Zalewska, pytana, która forma jest poprawna. Minister zaznaczyła jednocześnie, że „takie błędy się zdarzają, gdy ktoś mówi często i dużo”.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJHaojm
KOMENTARZE
(28)
Poltora foku
3 lata temu
W zawiasach dla niej
Kosmos
3 lata temu
Pani, która sama popełnia błędy językowe poucza innych.
senato
3 lata temu
zalewska ty masz tylko połowe - mózgu . i co i mtslisz ze i tak dojdziesz do parlamentu UE ? nie da rady - marzenie starej baby. Juz jestes historia
bEJHaojn
antonina60
3 lata temu
CYRK
Jacek
3 lata temu
Ale afera.....Nie wiedziałem, że istnieją jeszcze ludzie bez grzechu, którzy ośmielają się zwracać uwagę innym o bzdurę....
Patriota
3 lata temu
Zadaniem tej kobiety, jest planowe nękanie i destabilizowanie wszystkiego co znajduje się w jej zasięgu. Taki jest obowiązek tej nacji społeczeństwa, z którego się wywodzi.
jacek
3 lata temu
Patrzcie obudziła się z letargu
asa
3 lata temu
Ale się dała wkręcić dziennikarzowi. Wpadka,wpadka, bezmyślna wpadka,żeby poprawiać premiera .
fd
3 lata temu
zero kultury , zarozumiałość i lans.
bb
3 lata temu
i niech wykluczy prace domowe
bb
3 lata temu
Niech lepiej poprawi wagę tornistrów, na mniejszą oczywiście ;)
adam
3 lata temu
Wszystko ok. tylko niech mi ktoś powie na czym ta reforma edukacji polega. Wybaczcie Państwo ale wprowadzenie 8 klasowej podstawówki to nie jest reforma.
g3a23
3 lata temu
Liczebnik półtora przybiera formę żeńską półtorej tylko w połączeniu z rzeczownikami rodzaju żeńskiego (półtorej godziny, półtorej szklanki itd.)
bEJHaojf
uczen
3 lata temu
szczeka jej opadla
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić