Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Adam Hrynkiewicz
|

Młody niedźwiedź złapany w fotopułapkę

1
Podziel się:

W podkarpackich lasach Nadleśnictwa Dynów prawdopodobnie zamieszkał niedźwiedź. Dotąd zwierzęta te nie występowały w tym konkretnym rejonie, jednak zdjęcia leśników nie pozostawiają złudzeń, że młody niedźwiedź postanowił zamieszkać właśnie w tym lesie.

Młody niedźwiedź złapany w fotopułapkę
(dynow.krosno.lasy.gov.pl)

Kilkakrotna obserwacja tropów i zgłoszone nam zniszczenia w leśnych pasiekach pozwalają sądzić, że niedźwiedź mógł zadomowić się na dobre w lasach Nadleśnictwa Dynów, w których do tej pory drapieżniki te nie występowały – powiedziała w TVP Info Małgorzata Kaczorowska z Nadleśnictwa Dynów.

W lipcu wielokrotnie obserwowano na terenie nadleśnictwa tropy niedźwiedzi, a leśnicy kilkukrotnie mieli okazję spotkać drapieżnika z oddali. Spotkania te pchnęły leśników do zamontowania fotopułapki w miejscu znalezienia wyraźnych tropów misia - na śródleśnej polanie w leśnictwie Żohatyn. Dzięki temu udało się w końcu uchwycić go do na zdjęciu.

To młody niedźwiedź brunatny. Zmierzone tropy tego drapieżnika wskazują, że to ok. dwuletni, samodzielnie wędrujący osobnik.

Na Podkarpaciu żyje około 200 niedźwiedzi – głównie w Bieszczadach, ale coraz częściej spotykane są też w Beskidzie Niskim i na Pogórzu Przemyskim.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(1)
wd
5 lata temu
Będą żyły, dopóki szyszko nie zrobi sobie polowania z nagonką.Ten niszczyciel wszystko zniszczy na co spojrzy, a rydzyk go usprawiedliwi
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić