Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Karolina Kołodziejczyk
|

Mobbing na sali operacyjnej. Ordynator wyżywa się na pielęgniarkach

23
Podziel się:

Pielęgniarki ze Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach mają dosyć. Nieustannie są zastraszane i poniżane przez ordynatora, który wyżywa się na sali operacyjnej. Padają wyzwiska oraz przekleństwa. To jednak nie wszystko.

Skandal na bloku operacyjnym
Skandal na bloku operacyjnym (Pixabay.com)

"Gazeta Wyborcza" opisała skandaliczne zachowanie ordynatora, który od 20 lat kieruje oddziałem ginekologicznym w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach. Wszystkie instrumentariuszki z bloku operacyjnego zrezygnowały z pracy: mają dość wyzwisk, rzucania w nich narzędziami oraz wybuchowego charakteru przełożonego.

Przykłady? Agresywny ordynator miał zwracać się do pielęgniarek, używając takich przeleństw jak "pier***one pi***y", czy "niedouczone ku**y". Jak wynika z relacji świadków, mężczyzna ma również w zwyczaju rzucać brudnymi narzędziami w pielęgniarki i w ściany. Ciskał m.in maczakami, które służą do sterylizacji pola operacyjnego. Jakby tego było mało, ordynator podczas cesarskiego cięcia miał rzucić nawet łożyskiem z brzucha matki.

Powołano dwie komisje antymobbingowe, jednak próby interwencji w dyrekcji nic nie pomogły. Pielęgniarki złożyły skargę u rzecznika odpowiedzialności zawodowej przy Śląskiej Izbie Lekarskiej. Kobiety skarżyły się na to, że są poniżane i zastraszane przy pacjentach i innych pracownikach szpitala.

Zobacz także: Zobacz także: Tomasz Komenda o swoich marzeniach po uniewinnieniu. "Dostaję listy matrymonialne"

"Zachowanie doktora wywołuje napiętą atmosferę pracy i nieustanne poczucie zagrożenia (...) To wszystko sprawia, że jesteśmy bardzo zestresowane, znerwicowane, a nasza koncentracja obniżona" – cytuje fragment skargi "Gazeta Wyborcza". Pismo nie zrobiło wrażenia na rzeczniku, który w odpowiedzi wysłał jedynie prośbę do prezes szpitala, Izabeli Paprotnej, by poinformowała agresywnego ordynatora o naruszeniu Kodeksu Etyki Lekarskiej.

Co ciekawe, z orzeczenia pierwszej komisji antymobbingowej wynika, że skarga nie była zasadna. - To znaczy, że nie można było przypisać panu doktorowi zachowań zdefiniowanych jako mobbing - tłumaczy "GW" prezes Paprotna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(23)
sdgfa
4 lata temu
dobrze operuje ? jeśli tak, dać mu spokój
ZenekM
5 lata temu
Lekarska mafia: to nadpaństwo w państwie polskim. A tak na marginesie...: mam wątpliwości, czy ten pisowski folwark to jeszcze państwo, czy spełnia jego definicję...
bibi
5 lata temu
Instrumentariuszki to elita pielęgniarek. Często jest inaczej. 3/4 nadaje sie do zwolnienia za łamanie procedur i brak predyspozycji.taka jest prawda czy wam sie to podoba czy nie.
dobrarada
5 lata temu
kiepski operator , dlatego tak się wścieka i rzuca sprzętem.. zostawić go przy zabiegu samego, niech się uwija...
Ania
5 lata temu
Miało być wyżywać, to z emocji. Przepraszam
Ania
5 lata temu
Kompletny brak profesjonalizmu. Powinien być natychmiast odsunięty od pracy chyba że potrafi operować sam, to niech tak robi. Niektórym lekarzom się wydaję że mogą się wyrzywac na pielęgniarce tyle że pielęgniarka bez lekarza sobie poradzi ale lekarz już nie. Chorzy poumierali by w szpitalu bez pielęgniarek. To my doglądamy pacjentów całą dobę i zanim konował wstanie podajemy już ratujące życie leki. Jesteśmy pierwsze na miejscu. Zadam szacunku dla swojego zawodu.
Ten co wie le...
5 lata temu
I bardzo dobrze, wredne babska jak się nie podoba to zmienić robotę
....
5 lata temu
nagrac smiecia i po problemie
rockie
5 lata temu
"rzucić nawet łożyskiem z brzucha matki" kochani nie oszukujmy się to już przesada!!! gdyby to było łożysko z brzucha dziecka to jeszcze by uszło ale matki???!!!
Głowa w piase...
5 lata temu
Co na to Ziobro?
byłem tam
5 lata temu
u nos na górach i wszystko wiadomo! - to tacy dziwni ludzie .
DamianTG
5 lata temu
No tam jest więcej takich słodziaków! Tylko reszta milczy.
Antymobingowi...
5 lata temu
W szpitalu w Myszkowie w latach 90 tych też byl taki cham. Tez na polozniczym.
jaca
5 lata temu
dlatego ordynatora nazywa sie ordynatorem bo jest ordynarny,jak ktoś jest pijakiem ,to nazywa się go kwaśniewski
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić