Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Krystian Winogrodzki
|

Most we Wronkach zostanie zamknięty. Inspektor nadzoru budowlanego zauważył pęknięcia

5
Podziel się:

Wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego przeprowadził kontrolę na moście na drodze wojewódzkiej nr 182. Podczas inspekcji zauważył rozszczelnienia i pęknięcia, w związku z czym podjął decyzję o zamknięciu wiaduktu, do czasu usunięcia nieprawidłowości.

Most we Wronkach zostanie zamknięty do czasu usunięcia nieprawidłowości
Most we Wronkach zostanie zamknięty do czasu usunięcia nieprawidłowości (poznan.uw.gov.pl)

Inspekcja 176-metrowego mostu została przeprowadzona we wtorek przez wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego. - Stwierdzone uszkodzenia w kontrolowanym obiekcie mogą zagrażać życiu bezpieczeństwu życia i zdrowia ludzi. Wyniki kontroli są jednoznaczne i wymagają natychmiastowej reakcji. Nawet kilka godzin oczekiwania może doprowadzić do tragedii - mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Podczas kontroli stwierdzono szereg nieścisłości. Zauważono rozszczelnienie i pęknięcie chodnika na dojściu do obiektu oraz rozszczelnienia pomiędzy jezdnią i krawężnikiem, a także krawężnikiem a chodnikiem. Pęknięcia były również zauważalne w skarpie gruntowej i ciosie podłożyskowym. Zaobserwowano również deformację balustrady nad szczeliną pomiędzy przęsłami. Ostatnim zastrzeżeniem są ruchy masowe gruntów, w związku z budową ścieżki pieszo-rowerowej.

Zobacz także: Zobacz także: Mieszkańcy bloku przy ul. Piaskowej 9 o przymusowym wykwaterowaniu

Źródło: poznan.uw.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
Furman
4 lata temu
Puśćcie więcej ciężarówek o masie całkowitej 10-ciokrotnie przekraczającą nośność naszych dróg i mostów !
FX
4 lata temu
to się obudził, rysy nie powstały wczoraj. przestraszył się po tragedii we Włoszech a wisienką są "masowe ruchy gruntów", co okolica popłynęła, czy nowe góry powstają?
stefan
4 lata temu
a kto to budował ??? kase wziął ???
wuwu
4 lata temu
i bardzo dobrze że ktoś reaguje na takie rzeczy,lepiej dmuchać na zimne bo życia czy zdrowia już się nie wróci jak coś się stanie a wtedy dopiero byłby skowyt że przecież gołym okiem z kilometra było widać że się coś dzieje z tym mostem
Stal
4 lata temu
Prawie na wszystkich motach żelbetonowych i wiaduktach w miastach i poza miastami, które mają więcej niż 10 lat są podobne pęknięcia, wystarczy dobrze popatrzeć, trzeba by było prawie 90% ich pozamykać w Polsce.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić