Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Anna Kozińska
|
aktualizacja

Nagranie rozmowy członków Kukiz'15. "Ta jedna taśma jest jak granat wrzucony do szamba"

64
Podziel się:

Nagrano rozmowę członków Kukiz'15, najprawdopodobniej w siedzibie klubu w Sejmie. Politycy podjęli kilka wątków, w tym konflikt lidera Pawła Kukiza z posłem Piotrem Liroyem-Marcem.

Od lutego 2017 r. Piotr Liroy-Marzec nie jest już w klubie poselskim Kukiz’15
Od lutego 2017 r. Piotr Liroy-Marzec nie jest już w klubie poselskim Kukiz’15 (East News, Polska Press)

Do taśmy z połowy 2017 r., która trafiła do prokuratury, dotarł portal gazeta.pl. W rozmowie z nim osoba bliska Kukiz'15 odniosła się do sprawy. - Ta jedna taśma jest jak granat wrzucony do szamba - powiedziała.

Na nagraniu słychać Dariusza Pitasia. To były szef biura klubu Kukiz'15, obecnie zastępca Pawła Kukiza w Stowarzyszeniu na Rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15. Z pierwszej funkcji sam zrezygnował. Wyszło na jaw, że ma zatarte wyroki za niepłacenie alimentów i przywłaszczanie pieniędzy. Co więcej, w mediach przyznał się do odsiadki za pobicie.

To on miał nagrywać rozmowy w Kukiz'15. - Nie wiem, ale nie zdziwiłoby mnie, gdyby nagrywał - mówiły w rozmowie z portalem osoby związane z ugrupowaniem. Dariusz Pitaś do nagrywania rozmów się jednak nie przyznaje.

Do prokuratury taśmę zaniósł jeden ze świadków w śledztwie. Dotyczy ono... Volkswagena Lupo. Liroy-Marzec kupił go od byłego działacza Platformy Obywatelskiej Pawła Sykulskiego. Dowiedział się o tym Paweł Kukiz. Sykulski doniósł na prokuraturę, że lider Kukiz'15 bezprawnie dowiedział się o tej transakcji. Teraz śledczy weryfikują - czy ktoś nie nadużył swojej pozycji i kto przyniósł szefowi Kukiz'15 informację o zbywcy auta. Śledztwo jest ukierunkowane jednak na policjanta, który miał informować Kukiza o sprawie.

- Śledztwo prowadzone jest w sprawie. Jest na etapie gromadzenia materiału dowodowego. Na tym etapie nie mogę ujawnić, jakim materiałem dowodowym dysponuje prokurator - stwierdził prokurator Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Nie odniósł się do pytania o taśmę.

Przypomnijmy, że Liroyowi-Marcowi zarzucano uwikłanie w dziką reprywatyzację. Właśnie m.in. razem z Sykulskim. Poseł zaprzeczał i został przeproszony. Pawłowi Kukizowi odpowiedział z kolei, że nie będzie mu wybierał znajomych.

Sykulski i Paweł Dulski sami odeszli z PO. Poza wątkiem związanym z warszawskimi lokalami przy ich nazwiskach padały też podejrzenia o finansowanie kampanii wyborczej do parlamentu pieniędzy z należącej do nich spółki oraz nieprawidłowe rozliczenie wydatków biura poselskiego posła Tadeusza Rossa, podpisane przez Sykulskiego. - Mnie z takimi ludźmi po drodze nie jest - podkreślił Paweł Kukiz.

Taśma

Na nagraniu rozmawiają Pitaś i jeden ze współpracowników Liroya-Marca. Do rejestrowania spotkania żaden z nich się jednak nie przyznaje.

"Piotrek skłamał" - stwierdził Pitaś. Jego zdaniem Liroy-Marzec wiedział o pochodzeniu auta. - Ja nie mam do niego pretensji. Wiesz, o co chodzi, nie? Bo nie przyszedłem tu, żeby było jasne, ani cię kupić, ani roztrząsać, kto gdzie skłamał. W du... to mam. Trzeba sprawę ku... zamknąć, a nie gadać - mówił Pitaś.

Razem ze współpracownikiem Liroya-Marca rozmawiali też ogólnie o konflikcie Pawła Kukiza z Liroyem-Marcem. Pitaś uważa, że trzeba go zakończyć, bo wpływa negatywnie na wyniki ugrupowania.

- To pewnie ku.. ostatnia próba, żeby to wszystko ku..., wiesz, jakoś połatać, ku..., i ten. Pewne informacje mamy i tak dalej. Wiemy, ku..., że jest szansa, kur..., nawet w samorządowych zrobić bardzo dobry wynik, a w parlamentarnych jeszcze lepszy. Bo, ku..., niestety, jak wychodzą gdzieś jakieś, ku..., przecieki czy szpile, to albo wychodzą... ty dobrze wiesz, ode mnie nie wychodzą personalnie. (...) Jestem osobą, która, kur..., nic nikomu nie powie - oni (dziennikarze - red.) to wiedzą - mówił Pitaś.

Politycy rozmawiali też o negatywnym wpływie konfliktu na linii Kukiz-Marzec na wybory samorządowe. - To jest ku... tak niedojrzałe... Wszystkie partie się na tym wywalają, a my idziemy, ku..., drogą tych pojeb.., którzy się wywalają na personalnych potyczkach - ocenił Pitaś. Mówił też o tym, że lider Kukiz'15 nerwowo reaguje na niekorzystne informacje.

Wymienił działania komisji ds. afery Amber Gold, postawieniu przed Trybunałem Stanu Ewę Kopacz i innych polityków Platformy, oceniając je jako zbliżanie się do "wojny totalnej". Przez nią zarówno PiS, jak i Po mogą stracić, a Kukiz'15 zyskać - nawet 20 proc. w sondażach.

Zobacz także: Zobacz także: "Niewiarygodna pazerność". Thun odpowiada Szydło

Źródło: gazeta.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(64)
maverick
4 lata temu
i to takie wazne dla kraju?? zgnitek za pare stowek a ci sie trzesa, jak by miala byc wojna czy inna zaglada.. niech zajma sie czyms pozytecznym... moze psie kupy z placow zabaw pozbieraja, bo wiosna
Annamaria
4 lata temu
To jest k szambo
cde
4 lata temu
TAŚmy ? Coś takiego jeszcze funkcjonuje ?
stefan
4 lata temu
afer po papranców nic nie przebije
oo
4 lata temu
Co za bzdury, i na tym polega polityka, aby zajmować się byle czym i byle jak.Ile ci politycy mają na głowie spraw. My zwykli ludzie ich nie doceniamy. Może za zajmowanie się bzdurami jakieś choćby małe podwyżki?
jacek
4 lata temu
afera jak widać nie dotyczy Pawła Kukiza a jego zdrajców i tego gościa który tak przeklina, norma zawsze wśród normalnych ludzi znajdzie się patologia a liroy jak słychać uczciwy nie był od początku
Bartek
4 lata temu
Jeśli obawiacie się błędów w deklaracji, polecam program podatnik info, który na bieżąco poprawia wszystkie nieprawidłowości.
artiz
4 lata temu
a kto wierzy w to co pisze ta gazeta
MarianoI
4 lata temu
To chyba najlepsza strona do rozliczania PIT - na podatnik info można to zrobić za darmo, jest wsparcie specjalistów od podatków.
kopter
4 lata temu
Dochody z wynajmu też da się rozliczyć darmowym programem PIT. Podatnik info nieźle się w tym sprawdza.
Jajacek.
4 lata temu
Jeżeli kogoś zdziwiła taka rozmowa między śmietanką Kukiz15, to chyba sam sobie winien. Żeby oni rządzili TYLKO tymi, którzy na nich głosowali to by było dobrze. ONI JEDNAK RZĄDZĄ CAŁĄ POLSKĄ.
miko
4 lata temu
aaaaaaaaaaaaaafera!!!!!!!!!!! ło matko, co najmniej jak reprywatyzacyjna! nie macie czego się czepiać to wyciągacie króliki z kapelusza, bo ten wiedział, nie powiedział a to było tak... błazenada
bbbb
4 lata temu
Kolejna aferka za sprawą pisiorków? Boją się, że Kukiz jedyna partia która chce coś wywalczyć dla szarych obywateli za dużo głosów uzyska to podpuścili kilku frajerów ah te podstępne pisiorki... Taka jest prawda KUKIZ 15 TO NAJMNIEJSZE ZLO NA POLSKIEJ SCENIE POLITYCZNEJ DLATEGO WARTO NA NICH ODDAĆ GŁOŚ!
123
4 lata temu
A jak sobie przypominam to Kukiz brzydził się politykami Po i Psl a teraz się okazuje. Że jeszcze ich przebijają kasa kasa i jeszcze raz kasa. Bez złudzeń
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić