oprac. Bartosz Lewicki| 

Najnowszy sondaż. Od wyborów PiS zyskało 6,4 pkt. proc., PO straciło 5,1 pkt. proc.

35

Poparcie dla PiS rośnie, a dla Platformy Obywatelskiej spada. Tak wynika z najnowszego badania CBOS. We wrześniu na partię Jarosława Kaczyńskiego zdecydowanych było głosować o 2 punkty procentowe więcej ankietowanych, a na PO - o 1 pkt. mniej w porównaniu do badania z sierpnia.

PiS zyskało od wyborów, a PO straciło. CBOS publikuje wyniki najnowszego badania
PiS zyskało od wyborów, a PO straciło. CBOS publikuje wyniki najnowszego badania (PAP)

CBOS przedstawił ciekawe zestawienie, ujmujące poparcie dla partii politycznych od stycznia 2017 roku. Dla porównania wskazano także poparcie dla partii w dniu wyborów, w październiku 2015 roku. Wówczas do Sejmu weszło pięć partii. PiS zdobyło 37,6 proc. głosów, PO - 24,1 proc., Kukiz'15 8,8 proc., Nowoczesna 7,6 proc. a PSL - 5,13 proc.

W porównaniu z dniem wyborów poparcie dla PiS urosło o 6,4 pkt. proc., z 37,6 proc. wówczas do 44 proc. obecnie. To również o 2 pkt. proc. więcej, niż w sierpniu.

Platformę obecnie popiera o 5,1 pkt. proc. mniej osób, niż w dniu wyborów, kiedy zdobyła 24,1 proc. głosów. Teraz PO cieszy się poparciem 19 proc. badanych, czyli o 1 pkt. proc. mniej, niż w sierpniu.

Ugrupowanie Kukiz'15 straciło w porównaniu do dnia wyborów 0,8 pkt proc. poparcia, w sierpniu i wrześniu zagłosowałoby na nie po 8 proc. ankietowanych.

Nowoczesna straciła w porównaniu z dniem wyborów 1,6 pkt. proc. poparcia, wsierpniu i wrześniu głosowałoby na nią po 6 proc. osób, które badano.

Na PSL, które w wyborach zdobyło 5,15 proc. poparcia, obecnie głosowałoby 5 proc. badanych, o 1 pkt proc. więcej niż w sierpniu.

Badanie przeprowadzono w dn. 7-14 września na liczącej 985 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Zobacz także: Zobacz także: Najnowszy sondaż wyborczy dla Wirtualnej Polski
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić