Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska| 
aktualizacja 

Najnowszy sondaż. PiS liderem, Nowoczesna poza Sejmem

57

PiS odnotowuje znów spadek w sondażach. W najnowszym traci ponad 2 punkty procentowe. Cały czas jednak pozostaje liderem. Nowoczesna natomiast nie weszłaby do Sejmu.

PiS wciąż liderem
PiS wciąż liderem (East News)

Prawo i Sprawiedliwość jest na pierwszym miejscu sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Onetu. Partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 34,5 proc. poparcia. Tym samym, w porównaniu z badaniem z marca, ugrupowanie zanotowało spadek o 2,6 pkt proc.

PiS na pierwszym miejscu

Gdyby wybory odbywały się w kwietniu, do parlamentu dostałoby się pięć ugrupowań. Liderem jest PiS.

Na drugim miejscu znajduje się PO. Cieszy się poparciem 24,3 proc. ankietowanych (wzrost o 0,3 pkt proc.). Kukiz’15 to ugrupowanie, które w sondażu zajęło trzecią lokatę. 9,8 proc. pytanych wskazało, że chciałoby oddać swój głos na ugrupowanie Pawła Kukiza. W porównaniu z marcowym badaniem to wzrost o 1,5 pkt proc.

Szanse wejścia do Sejmu miałby także SLD. 9,2 proc. - taki wynik uzyskała partia Włodzimierza Czarzastego. To jest wzrost o 1,6 pkt proc. Próg wyborczy przekroczyłoby także PSL - 6,6 proc. (wzrost o 2,2 pkt proc.).

Nowoczesna poza Sejmem

Według naszego sondażu do Sejmu nie dostałaby się Nowoczesna - 4,5 proc. głosów (spadek o 1,8 pkt proc.), Wolność – 1,5 (wzrost – 1,1 pkt proc.), partia RAZEM – 1,1 proc (spadek o 0,9 pkt proc.) oraz Kongres Nowej Prawicy – 1,1 proc. (wzrost o 0,7 pkt proc.).

Odpowiedź nie wiem/trudno powiedzieć wskazało 7,4 proc. ankietowanych.

Sensacyjny sondaż. PiS na drugim miejscu

Przypomnijmy, że w połowie kwietnia w badaniu Kantar Public PiS spadł na drugą pozycję. Według tego sondażu na pierwszym znalazła się Zjednoczona Koalicja (PO i .N), która mogłaby liczyć na 32 proc. poparcia. O 3 punkty procentowe mniej miał z kolei PiS ze swoimi koalicjantami. W Sejmie znalazłoby się miejsce dla Kukiz'15 (10 proc.) oraz SLD (7 proc.)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: "Kto nami rządzi?" Sienkiewicz: imponujący projekt Kaczyńskiego
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić