oprac. Marek Grabski| 

Nawałnice nad Polską. Liczne kolizje na A4, są ranni

8
Podziel się:

Uwaga na gwałtowne ulewy, które po południu pojawiły się nad Polską. Z godziny na godzinę rośnie liczba wypadków na skutek złych warunków do jazdy. Przykład? Cztery rozbite samochody na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej. Do stłuczki doszło podczas burzy na jezdni w kierunku Katowic.

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (PAP, Maciej Kulczyński)

Liczne kolizje

Najwięcej kolizji jest na autostradzie A4 - w Rudzie Ślaskiej. Jedna osoba została ranna w pobliżu miejscowości Lubiatów. Ruch odbywa się jednym pasem. Miejsce wypadku można objechać zjeżdżając na Złotoryję.

Z kolei w Gliwicach, w rejonie węzła Bojków, samochód uderzył w wiadukt. Także w Gliwicach, na ul. Zygmuntowskiej, auto przewróciło się na dach i uderzyło w skarpę.

Na drodze krajowej numer 11 w Herbach (woj. śląskie) zderzyły się trzy samochody osobowe. Wszystkie te kolizje wydarzyły się w chwili, gdy nad rejonami województwa przechodziły gwałtowne ulewy.

Wcześniej autostrada A4 była zablokowana pomiędzy węzłami Godzieszów i Bolesławiec. Trasa była zamknięta po tym, jak znaleziono w jej sąsiedztwie ok. 60 niewybuchów z czasów II wojny światowej.

Cały czas są utrudnienia w miejscu poważnego wypadku na S8 w Pawlikowicach w Łódzkiem. Bus uderzył tam w bariery. Rannych zostało 6 osób, w tym dwie ciężko.

Nadal zablokowany jest pas w kierunku Wrocławia na A4 w pobliżu Kątów Wrocławskich. Tam w zderzeniu trzech ciężarówek ranna została jedna osoba.

Zobacz także: Polska po nawałnicach. Poważne podtopienia w wielu miejscach

Niebezpiecznie do wieczora

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne przed burzami. Obowiązują w województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim oraz wielkopolskim.

Nad Polską przechodzi front atmosferyczny niosący burze. Zjawiska mogą być gwałtowne.

Dodatkowo, IMiGW przestrzega przed wystąpieniem opadów gradu w województwie kujawsko-pomorskim.

Źródło: WP, RMF FM, TVN24

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić