oprac. Maciej Deja| 

Nie tylko BBC. O "wyczynie" księży z Polski mówi cały świat

261
Podziel się:

To wyglądało jak żart primaaprilisowy, ale nim nie było. O spaleniu rekwizytów będących "zagrożeniem duchowym" przez księży z fundacji "SMS z Nieba" donosiły wszystkie polskie media. Ale nie tylko - sprawa zainteresowała portale na całym świecie.

Palenie książek w wykonaniu księży z Gdańska zainteresowało media na całym świecie
Palenie książek w wykonaniu księży z Gdańska zainteresowało media na całym świecie (Facebook.com, SMS do nieba)

W niedzielę między gdańskimi blokami zapłonęło ognisko. W ogień wrzucono książki i przedmioty, które zdaniem księży i wiernych stanowiły zagrożenie duchowe.

Chodzi m.in. o książki o Harrym Potterze, afrykańską maskę czy i figurkę słonia. Sprawą zainteresował się portal największego brytyjskiego nadawcy - BBC. "Księża zaniepokojeni magią spalili książki o Harrym Potterze" - czytamy.

Nie tylko BBC

O incydencie pisze też "The Guardian". Dziennikarze jednej z najbardziej opiniotwórczych brytyjskich gazet zauważają, że kościół katolicki ma w Polsce duże znaczenie i jest na pierwszej linii frontu debaty na temat LGBT+ oraz aborcji w naszym kraju.

NaTemat pisze, że nietypowe rekolekcje z Gdańska opisali także dziennikarze z Czech, Niemiec, Irlandii, Stanów Zjednoczonych, a nawet Malezji. Depeszę na temat "ogniska" napisali dziennikarze francuskiej AFP, a ta z kolei była często cytowana przez inne zagraniczne media.

Zobacz także: "To nieakceptowalne". Bartłomiej Sienkiewicz o rekolekcjach narodowców na Jasnej Górze

Masz news, ciekawe zdjęcie lub film? Prześlij nam na dziejesie.wp.pl!

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić