PAP

EKO, 19 stycznia 2021 08:47

Śląsk. Nie żyje Maria Koterbska. Jej piosenki nuciła cała Polska

Tweetnij Komentuj

W poniedziałek 18 stycznia zmarła Maria Koterbska. Jedna z najwybitniejszych polskich artystek w chwili śmierci miała 96 lat. Odeszła w Bielsku-Białej w woj. śląskim. Jaka była przyczyna śmierci "królowej polskiego swingu"?

O śmierci Marii Koterbskiej poinformował Jarosław Klimaszewski. Prezydent Bielska-Białej podał, że do śmierci artystki doszło w godzinach wieczornych.

Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci wielkiej damy polskiej piosenki, wspaniałej osoby, wybitnej bielszczanki – Marii Koterbskiej – napisał Jarosław Klimaszewski na Facebooku.

Nie żyje Maria Koterbska. Kim była?

Maria Koterbska była znaną polską piosenkarką . Jej największe hity to "Karuzela", "Serduszko puka w rytmie cza-cza" oraz "Augustowskie noce". Szczyt popularności zmarłej przypadał na lata 50. i 60.

Piosenkarka miała na koncie współpracę m.in. z Agnieszką Osiecką czy Wojciechem Młynarskim. Z mężem Janek Franklem doczekała się syna Romana, znanego aktora i piosenkarza.

Maria Koterbska - Augustowskie noce (1966) HQ

Pokaż...

Marię Koterbską nazywano "królową polskiego swingu". Piosenkarka debiutowała w 1949 roku na koncercie sylwestrowym w Katowicach. W latach 1952–1956 współpracowała z Teatrem Satyryków w Krakowie, miała na koncie także występ w filmach "Sprawa do załatwienia" i "Irena do domu!".

W 1999 roku Marii Koterbskiej przyznano Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Przyczyna śmierci piosenkarki na razie nie została ujawniona. Jarosław Klimaszewski złożył wyrazy współczucia dla bliskich zmarłej.

W imieniu wszystkich bielszczan rodzinie Pani Marii i jej najbliższym składam wyrazy współczucia. Świat dziś wiele stracił… – podkreślił Jarosław Klimaszewski na Facebooku.

Zobacz też: Czego nie pokazał serial o Osieckiej?

Pokaż...

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: o2.pl

Tagi: wydarzenia nie żyje piosenkarka

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

Zamknij artykuł i przejdź na WP.pl
Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę prywatności .