Nie żyje najstarszy z rodu Rockefellerów. Miał 101 lat

66
Podziel się:

W swoim domu w Nowym Jorku zmarł we śnie David Rockefeller, sławny amerykański biznesmen, miliarder i filantrop. Miał 101 lat.

Nie żyje najstarszy z rodu Rockefellerów. Miał 101 lat
(GettyImages/Brendan Smialowski/Stringer)

Był najmłodszym z sześciorga dzieci Johna D. Rockefeller Jr. i wnukiem współzałozyciela legendarnej firmy Standard Oil. Z upływem lat stanął na straży majątku rodziny i został szefem rozległej sieci rodzinnych przedsięwzięć, biznesowych i charytatywnych.

We wrześniu 2016 roku, jego majątek oszacowano na ponad 3 miliardy dolarów.

Gdy w czerwcu 2015 roku obchodził setne urodziny, zapytano go o sekret jego długowieczności. Stwierdził, że to efekt "prostego życia", jakie prowadzi. "Kochaj życie, spędzaj czas z ludźmi, których kochasz" - mówił.

Złośliwi wypominali mu jednak, że od 1976 roku, gdy po wypadku samochodowym przeszedł rozległy zawał mięśnia sercowego, poddał się siedmiu transplantacjom serca. Ostatnią przeszedł pod koniec sierpnia ub.r. Miał także dwie transplantacje nerek.

Miliarder wydawał fortunę, aby żyć jak najdłużej i zachować zdrowie. Mówił, że chciałby dożyć aż 200 lat i wierzył, że obecny poziom medycyny jest mu to w stanie zapewnić.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić