Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Arkadiusz Jastrzębski
|
aktualizacja

Niebezpiecznie w szkołach. NIK alarmuje ws. strzelnic

4
Podziel się:

Szkoły nie dbają odpowiednio o bezpieczeństwo uczniów podczas zajęć strzeleckich - ostrzega w najnowszym raporcie Najwyższa Izba Kontroli. Inspektorzy uznali, że organizacja szkolnych strzelnic to wielka prowizorka.

Tylko nieliczne szkoły mają właściwie zabezpieczone strzelnice
Tylko nieliczne szkoły mają właściwie zabezpieczone strzelnice (PAP, Aleksander Koźmiński)

Raport, do którego dotarł RMF FM, alarmuje również, że zajęcia strzeleckie w szkołach odbywają się w przypadkowych miejscach.

Kontrolerzy podkreślają, że powodem tych zaniedbań jest brak odpowiednich przepisów. Okazuje się, że szkolne sale do strzelectwa sportowego nie są objęte ustawą o broni i amunicji.

Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK mówi stacji, że w większości placówek takie zajęcia odbywają się w zaadoptowanych pomieszczeniach - najczęściej w piwnicach i na strychach. Kwiatkowski podkreśla, że te miejsca nie spełniają podstawowych wymogów dotyczących bezpieczeństwa.

NIK zaleciła resortowi edukacji, aby w trybie pilnym przygotował odpowiednie przepisy. Kuratorzy powinni też zwiększyć liczbę kontroli szkolnych strzelnic.

Zobacz także: Zobacz także: "Dajcie im więcej broni, przestaną strzelać"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
5,65mm
4 lata temu
Dlaczego szkoły nie są objęte ustawą o broni i amunicji, czyli co?? . Wg prawą posiadają bron i amunicję legalnie ,czy nie legalnie?. Patrząc na ten absurd , broń sportową powinniśmy posiadać bez zezwolenia , jak w szkołach, skoro nie są objęte one tą ustawą o broni i amunicji. Kbks lub pistolet sportowy o kalibrze 5,6mm powinniśmy nabywać jak wiatrówkę w sklepie, skoro szkołom wolno posiadać taką broń bez zezwolenia. Kłaniam się policji i nalegam, aby zmienili przepisy w sprawie wydawania broni palnej, na którą nie jest potrzebne zezwolenie , jak KBKS w szkołach.
iii.
4 lata temu
Jak się lepiej "przepisze", to w ten moment się poprawi.
axel
4 lata temu
Pragnę dodać, że w Polsce można BEZ ZEZWOLEŃ i BEZ REJESTRACJI posiadać broń czarnoprochową o dużej sile rażenia i jakoś nic nie słychać o masakrach czy strzelaninach na ulicach. Problem leży nie w broni, tylko w BRONI NIELEGALNIE posiadanej, a taką z reguły mają wyłącznie przestępcy, którzy z oczywistych powodów pozwoleń nie potrzebują.
axel
4 lata temu
Myślę, że gdyby ktoś odpowiedział ogniem do takiego "strzelca" to on musiałby skupić się na tym kimś, zwłaszcza, że to byłoby zapewne kilku nauczycieli (mowa o szkołach) a nie na bezbronnych uczniach i innych nieuzbrojonych osobach. W efekcie zginęłoby nie 17-20 czy nawet więcej (jak w Norwegii gdzie, gdyby ktoś miał broń to po kilku strzałach Breivika zakończyłby masakrę i nie zginęłoby 70 osób) bezbronnych osób, lecz co najwyżej 2 -3 w tym terrorysta. Więc totalnie bzdury gadacie kolego.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić