Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Bartosz Lewicki
|

Niemcy oddają ciężarówkę, użytą w zamachu w Berlinie

4
Podziel się:

Ciężarówka użyta w zamachu w Berlinie w czwartek trafi do Polski. Pojazdem zajmą się biegli z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i prokuratorzy. Ekspertyzy potrwają dwa tygodnie - potem auto najprawdopodobniej wróci do właściciela.

Niemcy oddają ciężarówkę, użytą w zamachu w Berlinie
(PAP/EPA, Rainer Jensen)

Jak podaje Radio ZET polscy śledczy chcą przeprowadzić własne badania ciężarówki. Ich zdaniem cześć śladów zarówno w kabinie pojazdu i na burcie naczepy mogła nie zostać zabezpieczona.

- Dlatego właśnie śledczy chcą przeprowadzić własne badania które skonfrontują z ustaleniami niemieckich śledczych - mówi w rozmowie z dziennikarzem radia prokurator Aldona Lema z zachodniopomorskiego oddziału Prokuratury Krajowej w Szczecinie. - Zakładamy wstępnie, w oparciu o materiały, które nam przekazała strona niemiecka, że czynności te nie będą trwały dłużej niż 14 dni - dodała.

Naczepa na pewno trafi do właściciela firmy przewozowej - co stanie się z ciężarówka zdecyduje firmę, od której przewoźnik wziął ją w leasing.

Źródło: Radio ZET

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(4)
alex
5 lata temu
Pytanie, kto zwróci właścicielowi za poniesione straty w firmie, by stanęła powtórnie na nogi ? Ponoć musiał z własnej kieszeni pokryć duże koszty zniszczonego towaru w tej ciężarówce.
mel
5 lata temu
A tupolew po ilu latach zostanie nam zwrócony, no tak wrak nie przedstawiający żadnej wartości dowodowej.
janusz
5 lata temu
dwa tygodnie? człowiek poległ w zamachu w obcym kraju wykonując misję dla dobra Polski! nieprawda? inne śledztwo trwa już siedem lat i nic! dłużej trwa śledztwo w sprawie wypadku ministranta wojny, pierwszej aktywistki partyjnej i tzw prezydenta! a tu w dwa tygodnie chcą pozamiatać?
Polka
5 lata temu
Uważam żę NIemcy powinni kupić FIRMIE z POLSKI nową ciężarówkę. To ich obowiązkiem było ZAPEWNIĆ POLSKIEMU KIEROWCY BEZPIECZEŃSTWO W NIEMCZECH
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić