Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Adam Przegaliński
|

Niepokojące prognozy ONZ: 21 mln Polaków na koniec wieku

67
Podziel się:

Za osiemdziesiąt lat populacja Polski zmniejszy się o 45 proc. – prognozuje ONZ. Populacja naszego kraju będzie jedną z najszybciej kurczących się na świecie.

Niepokojące prognozy ONZ: 21 mln Polaków na koniec wieku
(WP.PL)

Według prognoz ONZ, na koniec wieku w Polsce będzie niewiele ponad 21 mln osób - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Eksperci ONZ umieścili Polskę w grupie krajów, których populacja będzie się kurczyła między 2017 a 2050 rokiem. "Znaleźliśmy się też w grupie kilku państw, w których ten proces będzie największym problemem" - czytamy w gazecie. W ciągu najbliższych 30 lat ludność Polski zmniejszy się o ponad 15 proc., a do końca wieku spadek wyniesie prawie 45 proc.

Zobacz także: Zobacz też: Ile Polska straciła w wyniku II Wojny Światowej?

Gwałtownie przyspiesza także proces starzenia polskiego społeczeństwa. Mediana wieku w 2050 roku ma wynosić w Polsce 50 lat i będzie to piąta najwyższa wartość w UE.

- Migranci zawsze są relatywnie młodsi, ale jeśli ktoś chciałby myśleć, że napływ Ukraińców zapełni lukę demograficzną w Polsce, jest w błędzie - komentuje Joanna Tyrowicz z Wydziału Nauk Ekonomicznych UW. Ekspertka podkreśla, że ONZ umieściło Ukrainę na liście "państw, w których demograficzna bomba tyka najszybciej". Nasi wschodni sąsiedzi mają też jedną z najgorszych prognoz odnośnie długości trwania życia.

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(67)
frechen
5 lata temu
kto chce mieszkać w Polsce i klepać biedę ludzie uciekają tam gdzie można godnie żyć i to nie będzie za 80 lat tylko jeszcze wcześniej
no i
5 lata temu
a ile będzie piesków. Teraz mają po trzy
rząd wspiera ...
5 lata temu
plan depopulacji realizuja przy wsparciu kazdego kolejnego rządu, przy pomocy ustaw niekorzystnch dla zdrowia : dopuszczanie do trucia chemia gleby, produktów rolniczych i spozywczych, dopuszczanie GMO, nieskuteczne leczenie raka chemiterapią i radioterapią, blokowanie dostepu do alternatywnych sposobow leczenia - jak uprawa konopii indyjskich na wlasny uzytek, dostęp do ziół, montowanie stacji bazowych , przekaznikowoych na dachach budynków, inteligentnych licznikow emitujacych fale radiowe w domach,dopuszczenie toksycznych ( bisfenol A, pvc ) plastikowych opakowań żywności, fluor w wodzie, szkodliwe plomby stomatologiczne, przymusowe szczepienia ( szczepionka na HPV sterylizująca dziewczynki które będa miec problem z donoszeniem ciąż, inne szczepionki powodujące autyzm i inne schorzenia ) oraz przy pomocy wykańczania ekonomicznego, czyli biedy ( skutek to choroby, depresje, samobójstwa )
tor
5 lata temu
Hitler trzymał za mordę nie dobrze, Stalin też nie dobrze ,teraz sami latają po Europie szukają czego??
Trol
5 lata temu
Jak bedziemy brac przyklad z wodza narodu to napewno
gość
5 lata temu
Za osiemdziesiąt lat populacja Polski zmniejszy się o 45 proc. – prognozuje ONZ. - I OK, ale nachdźców i tak nie chcemy. Tak, że proszę sobie te prognozy wysłać na Berdyczów.
Harry
5 lata temu
I bardzo dobrze. Im mniej głupich na tym świecie tym lepiej.
Nikt
5 lata temu
Taaaa...k, trzeba przyjąć nachodźców. Oni w pocie czoła będą tyrać na nasze emerytury.
Slawek
5 lata temu
To sa bzdury nakrecane zeby przyjmowac uchodzcow
CCC
5 lata temu
Hahahahahahahaahaahahahahahahahaahhaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhaahahahahhahaahahahahahahahahhaahahahahahhahahahahahahahahahahahhahaahahhahahahahahahahahahaahhaahhahahahahahaahhaha
Beton
5 lata temu
O Szwecji to samo mówili 30 lat temu. Niejaka Barbara Spectre , bezwyznaniowa Żydówka, przekonywała Szwedów że sobie nie poradzą BEZ imigrantów z Afryki i Azji. To samo mówiła o całej Europie. Teraz widać że zarówno Szwecja, jak i inne kraje UE nie radzą sobie Z imigrantami.
ecik
5 lata temu
o jak w Polskim rządzie nie ma ani jednego Polaka o co się dziwicie .Polska ma być enklawą Watykanu. Stąd takie zainteresowanie kleru naszym krajem. Grozi Watykanowi deportacja z Rzymu przez imigrantów. W to miejsce ma powstać wielki meczet. Dlatego dbają o to aby w Polsce byli mieszkańcy czyli parobki do dyspozycji nowych panów kleru, Co widać już po naszym rządzie,który już przeniósł się do Torunia
Caryca Katary...
5 lata temu
I BARDZO DOBRZE !!! Nie potrzeba tu Prus, Rosji i Austr-Wegier!!! Kolejny rozbiór tego chorego kraju zgotujemy sobie sami! Wojny polsko-polskie samo dopełnią dzieła! Tak trzymać! ;-)
sgsdg
5 lata temu
Jak to to 500+ nie pomogło ?!?!?!? nie wierzę.. No przecież pani Żydło i Jarosław Śmiały (od śmiałego wydawania nie swoich pieniędzy) mówili inaczej.. Trzeba im wierzyć!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić