Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Arkadiusz Jastrzębski
Arkadiusz Jastrzębski
|

Nietypowe ogłoszenie uczelni. "Przyjmij studenta z Kuwejtu za 2 tys. euro miesięcznie"

139
Podziel się:

Akademia Marynarki Wojennej z Gdyni poszukuje rodzin, które za 2 tys. euro miesięczne, przyjmą pod swój dach studentów z Kuwejtu. Warunków do spełnienia jest jednak sporo - nie wystarczy wynająć cudzoziemcowi pokój czy całe mieszkanie. Obostrzenia dotyczą m.in. kuchni i alkoholu, bo studenci to muzułmanie.

Zainteresowanie ofertą uczelni ws. studentów z Kuwejtu nie jest duże.
Zainteresowanie ofertą uczelni ws. studentów z Kuwejtu nie jest duże. (Fotolia)

Uczelnia przyjmie 15 Kuwejtczyków i szuka osób, które zaopiekują się nimi przez cały rok akademicki.

- Nie zależy nam na wynajęciu dla nich po prostu kawalerek. Chcemy, żeby studenci mogli nauczyć się języka polskiego, a w rodzinach, które je przyjmą czuli się jak w domu, a nie jak w hotelu - mówi Wirtualnej Polsce kmdr por. Wojciech Mundt, rzecznik prasowy gdyńskiej Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte.

Dodaje, że przez sześć dni w tygodniu studenci będą uczęszczać na kurs językowy, a popołudniami będą "szlifować" swoje umiejętności z polską rodziną.

Zobacz także: Zobacz też: Wyznania religijne w Polsce. Mamy więcej buddystów niż muzułmanów

Studentowi z Kuwejtu trzeba zaoferować w pełni umeblowany pokój (nie mniejszy niż o pow. 12 m. kw, który musi posiadać okno) i możliwość korzystania z łazienki, kuchni oraz salonu.

Warunkiem jest również zapewnienie mu rozrywki. - To przynajmniej jedno wspólne wyjście w miesiącu na mecz, do kina, teatru czy restauracji. Chcemy, aby opiekun pokazał też Kuwejtczykowi Trójmiasto i okolice. Liczymy też na pomoc w razie problemów ze zdrowiem albo aklimatyzacji w nowym środowisku - dodaje rzecznik akademii.

Otwarci na inne religie

Ważne jest także, aby zainteresowani byli otwarci na inne religie. - Mieszkańcy Kuwejtu są wyznawcami islamu. Muszą mieć więc możliwość modlitwy pięć razy dziennie. Chodzi też o obchodzenia ramadanu. Gospodarz musi prowadzić kuchnię bez wieprzowiny i nie używać alkoholu - wyjaśnia kmdr por. Mundt.

W zamian polska rodzina otrzyma od ambasady Kuwejtu 2 tys. euro miesięcznie. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku (13 października). - Zainteresowanych nie ma dużo. Jest ich nawet mniej niż potrzeba nam miejsc - mówi rzecznik uczelni.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(139)
Up side down
5 lata temu
A może studenci z Kuwejtu powinni wykazać się tolerancja na inne religie kulture religię skoro chcą studiować poza rodzinnym krajem
ppq
5 lata temu
A jak pojadę do Kuwejtu to gospodarz będzie musiał pić alkohol i jeść wieprzowinę?
anty-głupota
5 lata temu
Czy ta uczelnia już kompletnie zgłupiała?Już zatrudniamy polskich wyznawców islamu jako ochroniarzy w dużych marketach typu "Plaza"w Poznaniu(brawa dla Jaśkowiaka).teraz pewnie będziemy im oferować beżpłatny dostęp do danych Polskiej marynarki i ułatwiać werbunek agentów?Panie Ministrze,ratunku!
.vk,
5 lata temu
a to my jedziemy do nich czy oni do nas? żeby we własnym mieszkaniu nie można było piwa się napić,żonę posunąć i muzyki posłuchać....i może mam jeszcze zakupić dywanik do modlitw-i w trakcie szlaban na ubikację?
Darek
5 lata temu
Wstyd dla pieknej historii Wojska Polskiego I naszej Ojczyzny !!! Jasne,ze za takie pieniadze znajda naiwniakow,ktorzy przyjma to bydlo. Zalowac beda pozniej oni I nasza kochana Gdynia. Uczylem sie tam I wstydze sie tego typu decyzji podjetych przez kierownictwo Akademii.
GENOK
5 lata temu
JO JESTYM MURORZYM INACZY BUDOWLANCEM CZY TO JO TYZ JEZDYM BUDYSTA
anek
5 lata temu
A może basen osłonięty od wiatru i słońca i innych nieprzewidzianych sytuacji
xyz
5 lata temu
Akademika nie mają?
My
5 lata temu
Oferta dla samobójców
RR
5 lata temu
Znów ta sama obłąkańcza retoryka. Oni przejeżdżają do nas ale to my mamy się dostosowywać do nich. Jak my jedziemy na wakacje do nich to też my mamy się do nich dostosowywać. Zasada jest prosta przyjeżdżasz tu to żyjesz jak my, jak nie to wyp....!
dyro
5 lata temu
Na pewno znajdą się tacy co się sprzedadzą.
Polscy studen...
5 lata temu
Czy w Posce brakuje chcetnych na te uczelnie?Dlaczego nikt młodym Polakom nie zaproponuje 2 tys euro miesięcznie?nie trzebaby było szukać rodzin które studentów przyjmą bo przecież maja je na miejscu...
Tolerancja
5 lata temu
'' Muszą mieć więc możliwość modlitwy pięć razy dziennie. '' To jest wlasnie tolerancja. tylko czemu brakuje jej gdy Polacy odmawiali różaniec do granic raz na iles wieków...czy tolerancja obowiazuje jednych mniej a innych bardziej?
dać szanse ub...
5 lata temu
Czy w Polsce brakuje już chętnych by studiować na Akademii Marynarki Wojennej? Zaproponujcie te 2 tys euro nastolatkom, które np. sa w domach dziecka i rozważalyby taki kierunek kariery ale z racji trudnej sytuacji materialnej nie sa w stanie się tego podjąc. Myśle że okazać bardzo lojalnymi pracownikami sluzb mundurowych
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić