oprac. Violetta Baran| 
aktualizacja 

Nigeria: Runął trzypiętrowy budynek. Pod gruzami ok. 100 uczniów

7

W handlowej stolicy Nigerii - Lagos, doszło do katastrofy budowlanej. Runął trzypiętrowy budynek. Na jego ostatniej kondygnacji mieściła się szkoła podstawowa. W chwili katastrofy było w niej ponad 100 uczniów.

Tragedia w Lagos. Pod gruzami 100 uczniów
Tragedia w Lagos. Pod gruzami 100 uczniów (Forum, TEMILADE ADELAJA /Reuters)

Budynek złożył się jak domek z kart ok. godziny 10 miejscowego czasu. Na razie nie wiadomo, co było powodem katastrofy. Na miejscu od razu pojawiły się służby ratownicze i setki ludzi, ręcznie rozgarniających gruzy, by dostać się do ludzi, którzy mogli przeżyć katastrofę.

Na dwóch pierwszych kondygnacjach znajdowały się mieszkania. Na ostatniej trzeciej kondygnacji budynku mieściła się szkoła podstawowa. Trwały lekcje. Z informacji lokalnych mediów wynika, że w chwili katastrofy było w niej nawet ponad stu uczniów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Trwa dramatyczna walka z czasem. Ludzie ręcznie odgarniają rumowisko, podnoszą betonowe płyty, by dostać się do ofiar. Cięższe elementy przesuwa koparka.

Na razie z zawalonego budynku udało się wydostać siedmioro uczniów. Nie wiadomo jednak, w jakim są stanie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W Nigerii katastrofy budowlane, ze względu na nieprzestrzeganie przepisów, nie należą do rzadkości. W 2016 roku w południowo-wschodniej Nigerii zawalił się budynek kościoła. Pod jego gruzami zginęło ponad 100 osób.

Źródło: dailynigerian.com

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić