o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

NIK rozdał milionowe premie. Gigantyczne kwoty. Nie żałowali pieniędzy

18
Podziel się

Kwoty premii, jakie dostawało kierownictwo NIK w latach 2017-2019, robią ogromne wrażenie. Niektórzy o takich pieniądzach mogą tylko marzyć, tymczasem NIK przydzielił milionowe premie swoim prezesom i wyższym urzędnikom.

NIK rozdał milionowe premie. Gigantyczne kwoty. Nie żałowali pieniędzy
Mariana Banasia, szefa Najwyższej Izby Kontroli (PAP)
bDZSBNed

NIK. Milionowe premie dla kierownictwa

Ujawniono wyniki audytu wewnętrznego w Najwyższej Izbie Kontroli. Onet dotarł do zestawienia premii wypłacanym kluczowym osobom w NIK.

bDZSBNef

Ponad 7 mln zł premii w ciągu 2 lat

Według przekazanych przez Onet informacji, w ciągu 2 lat w NIK wypłacono premie w łącznej kwocie ponad 7 mln zł. Samo 5-osobowe kierownictwo NIK dostało ponad 600 tys. zł. 20 radców prezesa — blisko 2,4 mln zł, a dyrektorzy departamentów i delegatur terenowych NIK łącznie 4,7 mln zł. Każdy z nich miał dostał średnio po 120-130 tys. zł.

NIK nie żałowała pieniędzy na nagrody

Największe pieniędzy dostał jeden z radców, któremu od 2014 do 2019 przyznano łącznie aż 350 tys. zł, był nagradzany 31 razy. Duże pieniądze z nagród płynęły do urzędników związanych z różnymi opcjami politycznymi. Niektórzy mieli dostawać po kilkanaście, inni po kilkadziesiąt, a jeszcze inni po kilkaset tysięcy złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZSBNeG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
Meh
10 miesięcy temu
Widzicie, gdybyście na PiS nie głosowali, tylko na hołownie, to byście czegoś takiego nie mieli. Teraz męczcie się.
Leon
10 miesięcy temu
Można!Można kraść legalnie...
Buahahaha
10 miesięcy temu
Co to za kwik ?
bDZSBNeH
Dominigor87!
10 miesięcy temu
kto jeszcze bez premii Panie Premierze???
biczykamka
10 miesięcy temu
onet to niemieckie klamliwe medium, niepotrzebnie wzbudza zazdrosc wsrod obywateli. Niech każdy patrzy na swoj wlasny nos i sie nie podnieca. Co kto ma to musi mu starczyć. Ja mam 2000 emerytury i nie narzekam. Nie posiadam samochodu, przemieszczam sie idac lub biegajac i korzystajac z darmowego dla starca transportu publicznego. Starzec również nie musi się szykownie ubierać oraz powinien konsumować jak najmniej zywnosci.
xxx
10 miesięcy temu
premie za pieniądze podatków takich bieda nie dosięgnie potrafią sobie życie ułożyć a ty kowalski haruj od rana do wieczora za 2000 zł
zebra
10 miesięcy temu
Teraz nagonka na NIK ponieważ nie działają pod dyktando jedynie słusznej partii.
8787
10 miesięcy temu
No to jak to jest z tym Banasiem co od 2005 roku się różnych stołków trzyma. Jak PiS go chce usunąć to jest ajwaj że zamach na demokrację, jak hotel na godziny to afera pisiorska, jak opluwa PiS to swój człowiek dobry urzędnik, a jak rozdaje premie to znowu dojna zmiana. O co tu chodzi?
098
10 miesięcy temu
Ręce opadają taka kasa by się przydała kredyt na mieszkanie bym spłacić.
Pokorny.
10 miesięcy temu
I kto tu jadem pluje?? Wszyscy przeciwnicy PIS-u, to osobniki z epoki kamienia - a już na pewno NEANDERTALCZYCY. Jak masz na to dowody, to zgłoś aferę i będzie dochodzenie. Wymyślacie takie pierdoły, że głowa mała, ale problem polega na tym, że wieżą w to tacy jak wy - i wam podobni. SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU - opozycjoniści.
normalny
10 miesięcy temu
Nadal uważacie że mieszkacie w wolnej i praworządnej Polsce?
ojejku
10 miesięcy temu
Macie wasze pisowskie tanie państwo. Całe rodziny pisowców pobierają takie premie co kilka miesięcy, a wam ich wyborcom dają ochłapy z pańskiego stołu. Wy ich wyborcy jesteście tylko narzędziem potrzebnym przed wyborami, a śmietankę spijają tylko politycy pisu i ich rodziny. Pewnie na kontach mają pieniądze jakich przeciętny Polak nie ujrzy do swojej śmierci.
jliber
10 miesięcy temu
O tym TVPiS na pewno nie wspomni.
bDZSBNez
Pracownik
10 miesięcy temu
I co z tego. Afera za aferą. Liczy się tylko 500 plus i lenistwo.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić