oprac. Maciej Deja| 

Nobel dla Olgi Tokarczuk. Donald Tusk gratuluje i wbija szpilę

5
Podziel się:

Literacka Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk - polska pisarka została uhonorowana za rok 2018. Nietypowe gratulacje złożył Tokarczuk Donald Tusk. Szef Rady Europejskiej wbił jednocześnie szpilę ministrowi kultury i Piotrowi Glińskiemu.

Donald Tusk pogratulował Oldze Tokarczuk i wbił szpilę ministrowi kultury
Donald Tusk pogratulował Oldze Tokarczuk i wbił szpilę ministrowi kultury (Instagram.com, Instagram/Tusk)

Donald Tusk pogratulował Oldze Tokarczuk literackiej Nagrody Nobla. Szef Rady Europejskiej zapewnił na Twitterze, że będzie się chwalił w Brukseli laurem, który otrzymała polska pisarka.

Tusk poczynił też aluzję w kierunku ministra kultury. Piotr Gliński w jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że nigdy nie doczytał żadnej z książek Tokarczuk. Szef Rady Europejskiej zdradził z kolei, że jest jej wiernym czytelnikiem, "który przeczytał wszystko, od początku do końca".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Olga Tokarczuk z Nagrodą Nobla. Piotr Gliński składa deklarację

Piotr Gliński jako pierwszy przedstawiciel rządu pogratulował Oldze Tokarczuk. Minister kultury złożył też niecodzienną deklarację. Obiecał, że powróci do niedokończonych wcześniej lektur noblistki.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Gliński złożył deklarację na antenie TVP Info. Dopytany przez dziennikarkę, czy wcześniej nie starczyło mu czasu na czytanie książek Tokarczuk, odparł: - Nie wchodźmy w szczegóły.

Olga Tokarczuk z Nagrodą Nobla. Donald Tusk i Jarosław Kaczyński połączeni dzięki dziełu pisarki

Donald Tusk to nie jedyny fan twórczości Olgi Tokarczuk. Dziennikarz Wirtualnej Polski Michał Wróblewski przypomniał wywiad, w którym Jarosław Kaczyński mówił o "Księgach Jakubowych".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić