o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Nowe doniesienia z Wuhan. Chodzi o bezobjawowych nosicieli koronawirusa

167
Podziel się

Chińscy naukowcy przeanalizowali przypadki infekcji koronawirusem w Wuhan. Nie znaleźli dowodów na to, aby bezobjawowi nosiciele COVID-19 zarażali inne osoby. To przełomowe odkrycie w kontekście zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby.

Nowe doniesienia z Wuhan. Chodzi o bezobjawowych nosicieli koronawirusa
Nowe doniesienia z Wuhan. Bezobjawowi nosiciele COVID-19 nie zarażają? (Getty Images)
bEsmGTaZ

Najnowsze wnioski badaczy ukazały się w brytyjskim czasopiśmie naukowym "Nature". Naukowcy przeanalizowali wyniki masowych badań przesiewowych przeprowadzonych w okresie od maja do czerwca w chińskim mieście Wuhan. To właśnie tam miała rozpocząć się pandemia koronawirusa.

Sensacyjne odkrycie. Bezobjawowi nosiciele COVID-19 nie zarażają innych osób?

Przebadano blisko 10 milionów osób, co stanowi około 92 proc. mieszkańców miasta. Naukowcy skupili się na najbliższym otoczeniu osób chorujących na COVID-19 bezobjawowo. Okazuje się, że żaden spośród 1174 mieszkańców, którzy niepostrzeżenie przechodzili infekcję, nie zaraził swoich bliskich.

bEsmGTbb
Nie ma żadnych dowodów na to, że zdiagnozowane bezobjawowe przypadki COVID-19 były zaraźliwe – napisano w artykule naukowym.

Wyniki badania mają pomóc chińskiej służbie zdrowia w zwalczaniu koronawirusa. Nowe ustalenia wskazują, że do infekcji dochodzi rzadziej, niż do tej pory zakładano. Chińczycy mają w związku z tym opracowywać nową strategię zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby.

bEsmGTbh

Nowe ustalenia z Wuhan. Bezobjawowe przypadki COVID-19 nie są niebezpieczne?

Autorzy badania podkreślili, że zapoznali się z wynikami wcześniejszych testów. Wykazały one, że bezobjawowi nosiciele COVID-19 mogą zarażać inne osoby, a objawy mogą pojawiać się u nich na późniejszym etapie choroby. Chińscy naukowcy uważają jednak, że w większości przypadków bezobjawowych, ilość białek koronawirusa w organizmie nosiciela jest zbyt mała, aby mogło dojść do zarażenia innej osoby.

Inna grupa chińskich naukowców stawiała podobne tezy już wcześniej. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oświadczyła wtedy publicznie, że bezobjawowe przypadki COVID-19 rzadko prowadzą do rozprzestrzenia się choroby. W czerwcu jednak WHO wycofało się z tego stwierdzenia, podkreślając, że nie ma na to wystarczających dowodów.

bEsmGTbi

Obejrzyj także: Grupy krwi a COVID-19. Badania z Chin

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsmGTbC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(167)
NinaM
8 miesięcy temu
A gdzie odnośnik do źródła?
Wasyl
8 miesięcy temu
Nie wierzę co czytam przecież w Polsce górnicy bezobjawowi zarażali się masowo czyżby Mateusz nas kłamał
faf
8 miesięcy temu
A jak odróżnić przypadek bezobjawowy z takim co ma malutki katar (chory myśli że to zwykłe przeziębienie) i chodzi i zaraża????
bEsmGTbD
rafi
8 miesięcy temu
Temat się przejadł
tess a
8 miesięcy temu
nie ufałabym tym publikacjom !!!! w interesie Chin jest słaba reszta swiata.
Hania
8 miesięcy temu
Za tydzień odkryją, że najbardziej zarażają bezobjawowi. I znowu będzie w mediach sensacja. To tak jak odkrywają raz że bardziej rakotwórcze jest masło a innym razem, że margaryna.
WTF
8 miesięcy temu
To możemy już skończyć ten cyrk z maseczkami dla zdrowych ludzi??
Andrew
8 miesięcy temu
Ciężko im wyjść z twarzą z tego co narzucili ludziom i tak wymyślają kolejne obostrzenia bo im tak każde opalony Coco Jumbo z WHO i cała banda która biznes na tym kręci.
Ania
8 miesięcy temu
Oni jak nic mają lekarstwo albo antidotum to jest niemozliwe aby cały świat teraz chorował a oni nie chociaż od nich to wyszło..
Poczta
8 miesięcy temu
To po jakiego gwinta my bezobjawowi nosimy te maseczki????? Mieliśmy zarażać, teraz już nie zarażamy
ale
8 miesięcy temu
chinom zalezy zeby tak napisać zeby swiat sie zarażał. bezobjawowi zarazają. w chinach mają slabiej przenoszącego sie wirusa, ten co jest w europie i usa czyli mutacja d614g jest bardzo transmisyjny i od bezobjawowych sie roznosi. a chiny miały pierwowzór i pozbyły sie pandemii
Mazia
8 miesięcy temu
Weźcie przestańcie straszyć ludzi?!już mało kto wierzy w tego waszego wirusa za długo to już trwa.
neon
8 miesięcy temu
Jakiś odnośnik do badania w Nature? Czy tak tylko pitolicie o badaniach?
bEsmGTbv
Zdrowy
8 miesięcy temu
Ja chce wszystkie choroby pod warunkiem że będą bezobjawowe.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić