aktualizacja 

Nowe informacje ws. zamachu w Londynie. "Dziwny kod" wskazywał miejsce ataku

3
Podziel się:

Brytyjskie media donoszą, że dzień przed zamachem w Londynie ktoś zamieścił w sieci dokładną lokalizację ataku. Zaszyfrowana wiadomość znajdowała się obok zdjęcia dwóch pistoletów.

Nowe informacje ws. zamachu w Londynie. "Dziwny kod" wskazywał miejsce ataku
(PAP/EPA)

O sprawie piszą m.in. Independent i Gizmodo. Zdjęcie zamieszczono 21 marca ok. godz. 15 na popularnym serwisie 4chan. Użytkownik oznaczony był w serwisie jako Duńczyk.

Obok znajdowała się wiadomość zapisana - jak pisze Independent - "dziwnym kodem". Po odszyfrowaniu frazy "gotohttp://pastebin.com/zluxdmza" linkowała ona do strony, gdzie znajdowała się lokalizacja GPS Big Bena.

Jak pisze Gizmodo, był to jedyny post tego użytkownika na portalu, a zdjęcie pistoletów pochodziło z niezwiązanego z tematem posta innego forum z 2010 r.

Nie wiadomo, czy wpis miał coś wspólnego z napastnikiem, nie zawierał także wyraźnego odniesienia do daty i natury ataku. Internauci zwracają jednak uwagę na zbieżność obu zdarzeń.

"Dziwny kod" odszyfrował jeden z użytkowników serwisu, zaledwie po kilku minutach od opublikowania posta. Napisał: "Big Ben?".

Tragiczny bilans zamachu

Do ataku w Londynie doszło w środę o godz. 15:40 czasu polskiego. Na Moście Westminsterskim kierowca wjechał w grupę ludzi. Następnie, próbując dostać się na teren brytyjskiego parlamentu, ranił śmiertelnie nożem jednego z policjantów, który strzegł bramy wjazdowej. Został zastrzelony.

Z najnowszych ustaleń policji wynika, że zginęło pięć osób, a około 40 zostało rannych. Poszkodowani to obywatele wielu państw, nie ma jednak wśród nich Polaków.

W momencie ataku, w Londynie przebywał prezes PiS Jarosław Kaczyński, który miał spotkać się z brytyjską premier Theresą May.

Więcej o najnowszych doniesieniach z Londynu można przeczytać TU.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić