oprac. Magdalena Nałęcz-Marczyk| 
aktualizacja 

Nowe taśmy z politykami PO. "Kontrolę robiliśmy po to, żeby wyszło, że jest dobrze"

20

Opublikowano kolejne taśmy nagrane w restauracji Sowa i Przyjaciele. W rozmowach biorą udział m.in. Elżbieta Bieńkowska, Bartosz Arłukowicz, Stanisław Gawłowski. W jednej z nich była wicepremier mówi o kontroli, która wyszła "tak jak trzeba".

Elżbieta Bieńkowska została nagrana w restauracji "Sowa i Przyjaciele"
Elżbieta Bieńkowska została nagrana w restauracji "Sowa i Przyjaciele" (PAP, Roman Jocher)

- Ela, ty się jakoś tam odniosłaś do tego NIK-u, środki europejskie na sprzęt medyczny? - to pytanie zadane przez ówczesnego minista zdrowia Bartosza Arłukowicza. Zostało skierowane do Elżbiety Bienkowskiej, która wtedy była wicepremierem i ministrem infrastruktury. Stenogramy z rozmów opublikował portal tvp.info.

- [...] I wyszło dobrze, tak jak trzeba. To znaczy wiadomo, że to nie jest prawda. Wiadomo, że to nie jest prawda - powiedziała Bieńkowska. Jak dodała "wie jak jest". - To nie musiałam kontroli robić. Kontrolę robiliśmy po to, żeby wyszło, że jest dobrze - zaznaczyła.

Ałukowicz dodał, że "jest źle i to tak na poważnie".

Zobacz także: Zobacz także: Michał Kamiński o Radiu Maryja. Mocne słowa

W kolejnej z opublikowanych rozmów uczestniczą marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, sekretarz stanu w ministerstwie środowiska za rządów PO-PSL Stanisław Gawłowski oraz sekretarz stanu w ministerstwie gospodarki w rządzie Donalda Tuska Tomasz Tomczykiewicz.

- Ja zapytałem się mojego przewodniczącego w regionie (Stanisława Gawłowskiego – red.), dla kogo, jakiś miesiąc, dwa miesiące temu – dla kogo my k...a jesteśmy partią? Bo ja nie wiem - pyta Geblewicz.

Wywiązuje się dyskusja na ten temat. Gawłowski stwierdza: "bo nasz elektorat najbardziej ch...wo potraktowaliśmy, trochę". - Nasz, i to jest problem, że tak powiem, przyzwoitej partii, że on nie jest skierowany do nikogo - dodaje Tomczykiewicz.

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić