oprac. Krystian Winogrodzki| 

Nowy sondaż partyjny. PiS odjeżdża opozycji

132
Podziel się:

Protest rodziców niepełnosprawnych w Sejmie nie spowodował negatywnych konsekwencji dla partii rządzącej. Prawo i Sprawiedliwość zanotowało wzrost poparcia w najnowszym sondażu instytutu badawczego Pollster.

Partia Jarosława Kaczyńskiego ma 19 pkt. proc. przewagi nad Platformą Obywatelską
Partia Jarosława Kaczyńskiego ma 19 pkt. proc. przewagi nad Platformą Obywatelską (bew.com.pl, ALAMY LIMITED)

Wysokie poparcie dla partii rządzącej może wynikać z obietnic, które padły podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Premier Mateusz Morawiecki mówił wtedy m.in. o 300 zł na wyprawki szkolne dla dzieci czy emeryturach dla niepracujących matek.

Najnowszy sondaż na zlecenie "Super Expressu" i se.pl pokazuje, że PiS może liczyć na 42 proc. poparcia. W porównaniu do poprzedniego badania partia Jarosława Kaczyńskiego zanotowała wzrost o 1 pkt. proc.

Na drugim miejscu plasuje się Platforma Obywatelska, na którą zagłosowałoby 23 proc. Polaków. To taki sam wynik jak przy poprzednim notowaniu. Na podium znalazła się partia Pawła Kukiza, na którą głosowanie zadeklarowałoby 11 proc. ankietowanych. To o 3 pkt. proc. więcej niż przy okazji wcześniejszego zestawienia.

Kolejną pozycję zajmuje Sojusz Lewicy Demokratycznej z 7 proc. poparcia. To spadek o 2 pkt. proc. Do Sejmu weszłaby też Nowoczesna z 6 proc. głosów. Ugrupowanie kierowanie przez Katarzynę Lubnauer zanotowało niższe względem poprzedniego miesiące poparcie o 1 pkt. proc.

Zobacz także: Zobacz także: Kamiński o prezesie PiS. "Całkowicie utracił kontrolę"

Poniżej progu wyborczego uplasowały się trzy partie. Na PSL i Razem zagłosowałoby 4 proc. Polaków, a na Wolność Janusza Korwina-Mikkego 3 proc. Sondaż został przeprowadzony w dniach 25-27 kwietnia, na grupie reprezentacyjnej 1032 dorosłych Polaków.

Źródło: se.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić