Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Karolina Kołodziejczyk
|

Ochroniarz bin Ladena trafił do aresztu. Będzie wydalony z Niemiec

28
Podziel się:

Członek ochrony terrorysty Osamy Bin Ladena został aresztowany. Mężczyzna mieszkał ze swoją niemiecką żoną i czwórką dzieci w Bochum. Teraz ma opuścić Niemcy.

Bliski współpracownik bin Ladena trafił za kratki
Bliski współpracownik bin Ladena trafił za kratki (Getty Images, cnn)

Sami A., od 2005 roku mieszkający w Bochum, został aresztowany w poniedziałek rano. Poinformowała o tym jako pierwsza gazeta "Bild", a potwierdził rzecznik miasta Bochum. Już wcześniej Sami A. był zobowiązany do regularnego meldowania się na policji. Do aresztowania doszło w momencie, gdy dopełniając swego obowiązku, zgłosił się na posterunek.

42-letni mężczyzna ma żonę i dzieci. W kwietniu 2017 roku Sąd Administracyjny w Muenster uznał, że w razie powrotu do Tunezji mężczyźnie „z najwyższym prawdopodobieństwem będą grozić tortury, nieludzkie i poniżające traktowanie”. Stanowiło to przeszkodę w odesłaniu go do Tunezji.

W kwietniu 2018 roku Sami A.,wieloletni członek przybocznej gwardii Osamy bin Ladena, został przez ministerstwo spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej – Westfalii uznany jednak za osobę stanowiącą zagrożenie z powodu swojej terrorystycznej przeszłości. Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców postanowił znieść tę przeszkodę i były terrorysta ma zostać odesłany do swojego kraju.

Zobacz także:

Źródło:
Deutsche Welle
KOMENTARZE
(28)
Gural
4 lata temu
Inwestycje inwestycjami, ale zdrowie człowieka musi być stawiane zawsze na pierwszym miejscu !
Ibn
4 lata temu
Jakie to urocze że boją się o życie terrorysty... socjal pierwsza klasa.
Fffff
4 lata temu
Tunezja ? Że niby w tym turystycznym raju brak jest demokracji? Wysłać tam KE
fds
4 lata temu
buhheehehe, tak wlasnie wyglada walka z pseudo terroryzmem, ktory finansuja amerykance wszedzie na swiecie, zeby pod pretekstem terroryzmy zajac kraj i zasoby!! skad bandy dzikusow z afryki, w ktorej nic nie ma, maja kase na bron i bomby, sami sie wszystkiego nauczyli?!?!?
Lol
4 lata temu
A Obama Hussain coo został po Osama to też agent LOL
Lol
4 lata temu
To znaczy CIA co go trenowali kiedyś ci agenci ochroniarze
pol
4 lata temu
Towarzyszce makreli grunt sie pali pod nogami, to nawet swoich pasierbow zaczyna odsylac. Pewnie byla to trudna decyzja....
gol
4 lata temu
Niemiaszki, a gdzie wasza tolerancja? Upadła na bruk.
Angelius
4 lata temu
ojej, grozi mu nieludzkie traktowanie, 4 wojowników już spłodził, jego bracia w Niemczech pewnie jakieś 4mln , Angela powinna interweniować. 13 lat tam mieszka, na pewno pracuje i płaci podatki może nawet jest już katolikiem , a przy Binie chodził z ręcznikiem na głowie i nic nie widział i nie słyszał.
KODziarzUBywa...
4 lata temu
Jak to wydalony!?,a prawa człowieka?,a Tusk i Makrela obiecali że przyjmą wszystkich nachodźców,o co chodzi,czemu jest łamane prawo unijne i niemiecka konstytucja?.
Adolf
4 lata temu
Na Sybir z całą rodziną
Wonzpis
4 lata temu
Rozumiem że wszystkich PiSladenow wyrzuci sie z Polski ?
Gosc
4 lata temu
Siedział tak długo w Niemczech i nikt go nie sprawdzil, bo to by byl rasizm i islamofobia.
Co
4 lata temu
Co będzie z ochraniazami jarka jak dyktator wykorkuje ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić