Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Krystian Winogrodzki
|

Olecko. Śmierć 9-miesięcznej dziewczynki. Rodzice dziecka nadużywali substancji psychoaktywnych

15
Podziel się:

9-miesięczna niemowlę, które zostało znalezione martwe w Olecku, przebywało wcześniej w zawodowej rodzinie zastępczej. Do biologicznego ojca i matki wróciło trzy miesiące temu. Rodzina była pod opieką kuratora.

Rodzice 9-miesięcznej dziewczynki z Olecka nie przyznają się do winy
Rodzice 9-miesięcznej dziewczynki z Olecka nie przyznają się do winy (Policja)

Do śmierci 9-miesięcznej dziewczynki doszło w piątek. W związku z tragedią zatrzymano rodziców niemowlęcia. W poniedziałek usłyszeli zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i wykorzystywania seksualnego. Zostali aresztowani na trzy miesiące. Rodzice nie przyznają się do winy, wcześniej nie byli karani.

Wstępna sekcja zwłok wykazała, że dziecko zostało zamordowane w wyniku działań osób trzecich. Przyczyną śmierci dziewczynki był krwotok wewnętrzny i uszkodzenie mózgu. Jej serce zostało przebite złamanym żebrem. Była również zgwałcona. Jak podaje PAP niemowlę przebywało wcześniej w zawodowej rodzinie zastępczej, bo jego matka i ojciec nadużywali używek i substancji psychoaktywnych.

W połowie marca Sąd Rejonowy w Olecku ograniczył prawa rodzicielskie rodzicom 9-miesięcznej dziewczynki. Ojciec i matka dziecka byli pod stałym nadzorem kuratora, który miał składać miesięczne sprawozdania z wykonywanych kontroli. Do ostatniej, niezapowiedzianej doszło 7 czerwca, potem kontaktował się z rodzicami niemowlęcia telefonicznie 11, 12 i 19 czerwca. Kolejna wizyta była zaplanowana po 20 czerwca.

Trzy miesiące po powrocie do biologicznych rodziców niemowlę zmarło. Wcześniej Anna i Grzegorz W. mieli się znęcać na swoim dzieckiem, uderzając je wielokrotnie tępym narzędziem, prawdopodobnie młotkiem lub wałkiem. Dziewczynka mogła też zostać uderzona o kant biurka lub stołu.

Zobacz także: Zobacz też: Politycy mówią o "mordercy". Prof. Ewa Łętowska: należy się ugryźć w język

Źródło: suwalki.so.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(15)
aldona
3 lata temu
dlaczego rząd nie wprowadzi kary śmierci zwyrodnialców niszczyć już nie można dłużej tolerować czegoś takiego za dużo tych tragedii
aldona
3 lata temu
kurator, sędzia, policja współwinni śmierci biednego dzieciątka co na to p.Ziobro jestem tak jak większość bardzo ciekawa jakie decyzje będą podjęte w tej sprawie
Leosia
3 lata temu
Kara śmierci za używanie i posiadanie narkotyków!
Ols
3 lata temu
Co jest z polskim prawem? Pytam co jest? Panie Kaczyński jak dziś pamietam jak zarzekał się pan z bratem że zaostrzycie je!!!!!
uo
3 lata temu
90 procent polakow to katolicy
Twój nik
3 lata temu
To co się ostatnio słyszy, czyta, przechodzi ludzkie pojęcie. Piszę ludzkie bo to coś co katuje inną osobę bądź jak w tym przypadku bezbronne niemowlę nie jest człowiekiem, nie jest zwierzęciem i chyba miano potwora jest za delikatnie ujęte w takich przypadkach. Szczerze to nie wiem jak to coś nazwać., Niewyobrażalne jest to co się stało. Nie potrafię tego ogarnąć jak idzie dopuścić się takich czynów., i nie wiem czy istnieje adekwatna kara by była satysfakcjonująca i prawidłowa.
joanna
3 lata temu
Zmienić prawo, przywrócić karę śmierci III
NIE!!!
3 lata temu
Kto dał tym potworom niemowlę?!!! Co za kurator sprawował nad nimi pieczę?!! Za to powinny być surowe kary!!! A potworów utrzymywać nie chcemy... oko za oko...
NOP
3 lata temu
Trzy miesiące po powrocie do biologicznych rodziców niemowlę zmarło. To tylko zbieżność czasowa, bez związku ze szczepieniem.
Ja
3 lata temu
Jak można zrobić coś takiego bezbronemu dziecku... nie wyobrażam sobie jak ono musiało płakać i cierpieć :(
Bajd
3 lata temu
I ta patola i ten sędzia który nakazał im zwrócić dziecko do paki i dożywocie.
Gość
3 lata temu
Zaostrzyć prawo jak zabrali to nie oddawać bo tacy ludzie się nie zmieniają a reszta udaje że pracuje i niby w rodzinie jest lepiej
Wściekła
3 lata temu
Znęcali się, odebrano i na jakiej podstawie oddano? Było w rodzinie zastępczej. Mogło żyć...
Miriam
3 lata temu
Czasami nie wierzę w to co czytam. Jak można tak skrzywdzić bezbronne dzieciątko? Mam nadzieję, że sprawcy zostaną odpowiednio ukarani.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić