Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Radosław Rosiejka,Magdalena Nałęcz
|
aktualizacja

Opublikowano mapę księży pedofilów i ich ofiar. Setki przypadków

201
Podziel się:

Na mapie opublikowanej przez Fundację "Nie lękajcie się" znajduje się ponad 300 punktów. Każdy z nich wskazuje na księży molestujących dzieci oraz ich ofiary. W niedzielę w kilku miastach odbyły się demonstracje przeciwko pedofilii w Kościele.

Mapa ma zachęcić do ujawniania kolejnych przypadków pedofilii w Kościele
Mapa ma zachęcić do ujawniania kolejnych przypadków pedofilii w Kościele (Shutterstock.com)

Fundacja "Nie lękajcie się "opublikowała w niedzielę 7 października mapę księży pedofilów i ich ofiar. Znajdują się na niej informacje o sprawcach skazanych przez sądy oraz przypadkach księży podejrzanych o molestowanie dzieci. Są też hasłowe opisy ofiar. Twórcy mapy zastrzegają, że nie jest ona kompletna, bo pojawiają się nowe zgłoszenia.

Fundacja ma nadzieję, że interaktywna mapa zachęci inne ofiary do ujawnienia kolejnych przypadków pedofilii wśród księży.

- W prasie jest dużo informacji, że złapano księdza pedofila i nagle watek się urywa. Nie ma kolejnych tekstów. Takich przypadków jest mnóstwo. Dlaczego tak się dzieje? Może stoi za tym Kościół, może państwo pomaga to ukrywać. Trzeba na te pytania odpowiedzieć, a punktem wyjścia ma być mapa pedofilów duchownych – mówiła w ubiegłym tygodniu Wirtualnej Polsce posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

Zobacz także: Zobacz także: Komentarze po wyroku ws. księdza pedofila

W niedzielę w kilku polskich miastach o godz. 13 rozpoczęły się demonstracje "Ręce Precz od Dzieci", na których m.in. odczytywano listę miejscowości, w których doszło do przypadków molestowania przez duchownych.

Źródło: nielekajciesie.org.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(201)
fff
rok temu
Za wiele, ale w gruncie rzeczy w porównaniu z całą krajową pedofilią wcale nie aż tak wiele. Mapa upstrzona kilkudziesięcioma kółkami.
bezniku
rok temu
W całej Polsce jak widać z tej mapki ...jedno bagno pedofilskie w kościele ! To jest wstyd i hańba ,żeby nie oszczędzić nawet tych najmłodszych !!! Precz z takim kościołem,czego dobrego można wynieść z tej wiary ?!Samo zepsucie,bo nawet 10 % normalnych księży nie uratuje tego kościoła ,niestety .
STOP PEDOFILI...
3 lata temu
a pedofilia wśród NAUCZYCIELI, to jest dopiero plaga, ale wszyscy milczą
Gajowy
4 lata temu
To zróbcie jeszcze mapy pedofili nauczycieli, stolarzy i trenerów W-F, oraz molestujących dyrektorów.
gajowy
4 lata temu
To zróbcie jeszcze mapy nauczycieli pedofili, stolarzy pedofili, i molestujących dyrektorów.
marek
4 lata temu
jezus został patronem zboczeńców :-)
rumor
4 lata temu
teraz czekam na mape pedofili wsrod aktorow ,celebrytow,lekarzy czy nauczycieli . Gwarantuje wam ze bedzie o wiele ciekawsza i gestsza.
o posoborowiu
4 lata temu
O kryzysie w Kościele, jego przyczynach i skutkach, a także, jak postąpić w tej sytuacji, można się dowiedzieć z książek dostępnych bezpłatnie i legalnie, na stronie: piusx org pl/kryzys , a także w czasopiśmie "Zawsze wierni" (niektóre artykuły dostępne bezpłatnie i legalnie, na stronie: piusx org pl/zawsze_wierni/). Temat ten jest też poruszany w książkach: 1. Marie Carré, "TW 1025 'FILOZOF' " (" 'Filozof ' TW 1025 czyli Pamiętnik Anty-Apostoła"), 2. Michael Davies, "Liturgiczne bomby zegarowe. Zniszczenie katolickiej wiary przez zmiany w katolickim kulcie", 3. Michael Davies, "Nowa Msza papieża Pawła", 4. Abp Marcel Lefebvre, "List otwarty do zagubionych katolików" (tytuł skrócony: "List do zagubionych katolików"), 5. Ks. Karl Stehlin "W obronie prawdy katolickiej. Dzieło Arcybiskupa Lefebvre". 6. "Gdzie jest Twoja Msza, kapłanie ?" (Wydawnictwo "Te Deum"). a także we filmach oraz wykładach, które można ściągnąć bezpłatnie i legalnie, ze strony: piusx org pl/pobieranie .
o posoborowiu
4 lata temu
Cd. fragmentu wypowiedzi Ks. Martina (z wywiadu z 1991 r.) cyt."Ks. Martin: Znam biskupów, którzy wzywają do siebie młodych księży, którzy nie chcą dostosować się do ich liberalnych poglądów i zachęcają ich do porzucania kapłaństwa. Przenoszą ich do stanu świeckiego. [...] Nie czynią też niczego, aby uzdrowić sytuację panującą w seminariach. We wielu seminariach jest pełno homoseksualistów. W niektórych stosunki homoseksualne spotykają się z aprobatą i traktowane są jako coś zdrowego. [...] Ze szczególnym brakiem zrozumienia spotyka się dziś praktyka celibatu. Współczesne społeczeństwo ma obsesję na punkcie seksu. Akceptuje seks pozamałżeński jako coś całkowicie nornalmego. Sam pomysł, by młody mężczyzna składał ślub celibatu, by wyrzekał się małżeństwa i uprawiania seksu, jest dla współczesnego umysłu czymś nie do pojęcia. [...]" z: "Odwieczna wojna. Wywiad z ks. Malachi Martinem" (2011, Triumph Communications, brak informacji o Autorze/Autorach tłumaczenia na język polski)
o posoborowiu
4 lata temu
Cd. wywiadu przeprowadzonego w 1991 r, z Ks. Malachi Martinem, przez kanadyjskiego dziennikarza i wydawcę, Bernarda Janzena, cyt."Bernard: W ten sposób doszlismy do kwestii, która wydaje się być sednem czy też głównym elementem bitwy o katolicyzm, czyli do kwestii kapłaństwa. Odnieść można wrażenie, iż liberałowie celowo wzięli na celownik właśnie kapłaństwo, aby posłużyć się nim do wprowadzenia dalszych zmian w Kościele. Jak Ksiądz sądzi, dlaczego na obiekt swego ataku obrali właśnie kapłaństwo ? Ks. Martin: Tak, wzięli oni na cel kapłaństwo, ponieważ bez księży nie można sprawować Ofiary Mszy Świętej. Atak, jaki został przypuszczony, był potężny. I okazał się on tak skuteczny, że odnosi się wrażenie, iż obecnie wielu biskupów nie chce już prawdziwych kapłanów. [...]" z: "Odwieczna wojna. Wywiad z ks. Malachi Martinem" (2011, Triumph Communications, brak informacji o Autorze/Autorach tłumaczenia na język polski) cdn.
o posoborowiu
4 lata temu
Cd. wywiadu przeprowadzonego w 1996 r., z Ś.P. Ks. Malachi Martinem: cyt."Ks. Martin: Osobiście znam 42 księży, którzy odmówili udania się do tych ośrodków, niektórym z nich pomagam. A na czym polegały ich zbrodnie ? Cóż, propagowali kult eucharystyczny. Mieli nabożeństwo do Ojca Pio. Organizowali nowenny. Głosi kazania o Męce Pańskiej. Potępiali homoseksualizm. Potępiali antykoncepcję. Potępiali unieważnienia małżeństw i rozwody. W każdym z tych przypadków biskup wzywał ich i pytał 'Co to ma znaczyć ?'. [...] Znam pewnego młodego księdza, który protestował przeciwko temu, iż dziewczęta przychodziły śpiewać w chórze ubrane w krótkie i obcisłe spodenki. W rezultacie został wysłany na diagnozę psycho-seksualną." z: "Opuszczona Winnica czyli syndrom dostosowywania się katolików do ducha tego świata. Wywiad z ks. Malachi Martinem", 2009 Triumph Communications (brak informacji o Autorze/Autorach tłumaczenia na język polski)
o posoborowiu
4 lata temu
Cd. wywiadu (z 1996 r.), z Ks. Martinem: cyt."Ks. Martin: Ksiądz ten zadzwonił do mnie oraz kilku specjalistów z prawa kanonicznego. Kanoniści owi powiedzieli mu: 'Twój biskup zrobi z ciebie zombie!'. Tak się to właśnie kończy, gdy udaje się do tego rodzaju placówek. W USA są dwa tego typu zakłady, w których poddaje sie ludzi kuracji psycho-farmakologicznej. Faszeruje się pacjenta prochami, wycisza, rozmawia o jego życiu seksualnym, pyta czy jest homoseksualistą czy heteroseksualistą. Po zakończeniu tej terapii jest się całkowicie wykończonym psychicznie. [...] " z: "Opuszczona Winnica czyli syndrom dostosowywania się katolików do ducha tego świata. Wywiad z ks. Malachi Martinem", 2009 Triumph Communications (brak informacji o Autorze/Autorach tłumaczenia na język polski) cdn.
o posoborowiu
4 lata temu
Fragment wywiadu z 1996 r., z Ks. Martinem: cyt."Ks. Martin: [...] Nie mogę tu wymienić żadnych nazwisk, jednak pewien młody ksiądz z diecezji na środkowym zachodzie zadzwonił do mnie niedawno i powiedział, że został wezwany do ordynariusza. Nawiasem mówiąc, biskup ten jest bardzo znany. Tak więc ordynariusz jego powiedział mu: 'Cóż, nie potrafisz się dostosować. Ludzie uważają, że jesteś zbyt bezkompromisowy. Twoje kazania są bardzo surowe. Mówisz o aborcji, antykoncepcji, homoseksualiźmie oraz innych podobnych kwestiach i straszysz ich. Grozisz im. Stresujesz ich. Chciałbym zasugerować, abyś udał sie do pewnego instytutu i poddał się diagnozie psycho-seksualnej.' " z: "Opuszczona Winnica czyli syndrom dostosowywania się katolików do ducha tego świata. Wywiad z ks. Malachi Martinem", 2009 Triumph Communications (brak informacji o Autorze/Autorach tłumaczenia na język polski) cdn.
o posoborowiu
4 lata temu
Z tych wywiadów przeprowadzonych z Ks. Martinem, wyłania się smutny obraz "Domu smaganego wiatrem" (jeśli sparafrazować tutaj tytuł jednej z książek Ks. Martina, wręcz wstrząsającej i kontrowersyjnej, a dotyczącej Kościoła), czyli Kościoła po Soborze Watykańskim II. Jest to obraz wręcz porażający. JESZCZE bardziej porażająca jest niewiedza zwykłych Iksińskich o tym, co się NAPRAWDĘ dzieje (skandale seksualne, to tylko "wierzchołek góry lodowej").
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić