Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Beata Czuma
|
aktualizacja

Oskarżenia prof. Agnieszki Popieli. Tomasz Grodzki: Pomówienia osób niekryjących wrogości

24
Podziel się:

"Tomasz Grodzki nie będzie komentował pomówień pochodzących od osób niekryjących w przestrzeni publicznej wrogiego nastawienia do jego osoby. Poniżej godności lekarza jest publiczna polemika z tego rodzaju nieprawdziwymi zarzutami" - napisał w oświadczeniu pełnomocnik marszałka Senatu.

Tomasz Grodzki, marszałek Senatu
Tomasz Grodzki, marszałek Senatu (East News, Andrzej Iwańczuk)

Radio Szczecin poinformowało w poniedziałek, że prof. Agnieszka Popiela już trzy lata temu pisała o tym, że "musiała dać pieniądze" prof. Tomaszowi Grodzkiemu za operację jej mamy. Wtedy lekarz miał do niej napisać w wiadomości prywatnej na Facebooku. Z jego wypowiedzi ma wynikać, że była to wpłata na fundację. Miał napisać: "Bardzo proszę uważać z takimi opiniami, bo to może skończyć się oskarżaniem o zniesławienie. Jeśli Pani nie odróżnia wpłaty na fundację działającą przy szpitalu, która daje środki na zakupy sprzętu i szkolenia młodych lekarzy, od czego innego, to po prostu mi przykro."

We wtorek Jacek Dubois, pełnomocnik marszałka Tomasza Grodzkiego, wydał oświadczenie.

"Działając w imieniu Pana profesora Tomasza Grodzkiego oświadczam, iż twierdzenia opublikowane w dniu 25 listopada 2019 r. przez Radio Szczecin, a dotyczące mojego mocodawcy, potwierdzają, wprost, że Pan profesor Tomasz Grodzki konsekwentnie przeczy, jakoby przyjął od pani Agnieszki Popieli jakiekolwiek pieniądze. Cytowana przez Radio Szczecin ówczesna jego reakcja z 2016 r. tylko ten fakt potwierdza" - czytamy w oświadczeniu.

"Tomasz Grodzki nie żądał takich wpłat"

Dalej mecenas podkreśla, że cytowana przez Radio Szczecin wiadomość wysłana przez Tomasza Grodzkiego "nie potwierdza, jakoby Pan profesor Grodzki żądał za operację matki Pani Agnieszki Popieli lub uzależniał wykonanie takiej operacji od zapłaty jakiejkolwiek kwoty". A tak sugeruje prof. Popiela w poście opublikowanym w 2016 r. i w połowie listopada tego roku.

Prawnik zaznacza, że Agnieszka Popiela "nie wykazała dokonania wpłaty", o której pisze. "Fundacja Pomocy Transplantologii w Szczecinie działa do chwili obecnej i wielu pacjentów oraz ich rodzin dokonuje wpłat na jej rzecz, w tym także mój Mocodawca" - dodaje prawnik. Wyjaśnia też, że pisząc w 2016 r. do Agnieszki Popieli Tomasz Grodzki założył, że "taka wpłata mogła mieć miejsce tylko i wyłącznie na konto fundacji i tym kierował się formułując swoją odpowiedź do osoby go pomawiającej".

"Mój mocodawca nie ma żadnej wiedzy na temat ewentualnych wpłat Pani profesor Agnieszki Popieli na rzecz tej fundacji. Nie żądał on takich wpłat od kogokolwiek i nigdy nie uzależniał wykonania operacji od tego rodzaju wpłat" - czytamy w oświadczeniu. Jacek Dubois dodaje, że Tomasz Grodzki "nie będzie komentował pomówień pochodzących od osób niekryjących w przestrzeni publicznej wrogiego nastawienia do jego osoby, uważając, że poniżej godności lekarza jest publiczna polemika z tego rodzaju nieprawdziwymi zarzutami. Tym bardziej, że rozpowszechnianymi po wielu latach od rzekomego zdarzenia".

Zapytaliśmy mecenasa Jacka Dubois, czy marszałek Tomasz Grodzki zamierza złożyć pozew o zniesławienie przeciwko Agnieszce Popieli albo mediom publicznym? Prawnik nie wyklucza tego.

- Nie podjęliśmy jeszcze decyzji. Pan marszałek jest zbyt zajęty sprawami Senatu, aby zajmować się w tej chwili własnymi - powiedział nam prawnik.

"Trzeba było dać 500 dolarów"

Przypomnijmy: zaraz po wyborze Tomasza Grodzkiego na marszałka Senatu Agnieszka Popiela napisała na Facebooku:

"Masakra. Pan profesor Grodzki kandydatem na Marszałka Senatu. Jak moja Mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację. Podobno na czasopisma medyczne. Faktury ani rachunku nie dostałam. Nigdy tego nie zapomnę". Jak potem dodała Popiela, do tej sytuacji miało dojść w 1998 r. "Jeśli to była fundacja, a ja nie dostałam faktury/rachunku/potwierdzenia wpłaty przez pomyłkę, to chętnie przeproszę. Powinna być dokumentacja fundacji. Prawda nas wyzwoli, jak mówił nasz Papież Jan Paweł II. Bardzo w to wierzę" - napisała profesor ze Szczecina.

- Nie pamiętam żadnego kontaktu z autorką wpisu. Kategorycznie i stanowczo zaprzeczam, bym domagał się pieniędzy za operację. Wpłaty na działającą poza szpitalem fundację na rzecz transplantologii są absolutnie dobrowolne - powiedział wtedy Wirtualnej Polsce prof. Tomasz Grodzki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(24)
de
3 lata temu
Każdy łapówkarz tak powie. Ten może się jeszcze zasłaniać jak inne egzemplarze POlityką.
Fredek
3 lata temu
Czy pani prof. jest Popiela popiera PiS czy opozycję?
stary kocur
3 lata temu
Drodzy internauci i pacjęci obecni i przyszłościowi różnych krajowych szpitali ja przepraszam ale kazdy wie że zdrowie nie ma ceny i tylko od lekarza zależy czy jego dniówka będzie zadawalająca i czy pojedzie do domu przez stację bęzynową nie wydając swoich zasobów. A pacjent płacił płaci i będzie płacił jak go stać.
Rav
3 lata temu
Niech oskarży o zniesławienie. Wtedy może inni co też dawali przemówią. Będzie ciekawie.
ja
3 lata temu
wszyscy wiedzą że doktor a przeważnie profesorowie biorą w łapę. Nic sie nie zmieniło od lat Szkoda że nie maja kamer i kas fiskalnych Wtedy by dopiero było. Polański 40 lat ścigany i końca nie widać. Wszyscy doktory ,politycy i inni powinni wystapić i powiedziec że nie biorą .Ten co skłamie zaniemówić To by był CUD
AS
3 lata temu
BUFON JAKO 3 OSOBA W PAŃSTWIE hahahahahaha
as
3 lata temu
sama sobie ku wo z o2 dodajesz plusiki i minusiki ?
as
3 lata temu
dlaczego ten bufon chciał dolary a nie złotówki ?
Ana
3 lata temu
No ładnie, znowu będzie odwrót że to sprawa PiS A sprawa jest jasna jaknslonce nowy marszałek sejmu i takie zarzuty wstyd wstyd wstyd...PO...Co się dziwić
Amnezja
3 lata temu
A gdzie była pani 11 lat temu , dziwne że nagle wróciła pamięć, na pewno zapisała się pani do pis gratuluje.
szok
3 lata temu
Człowiek o 2 twarzach ,marszałkiem Senatu
13
3 lata temu
skoro była wpłata to musi być POkwitowanie
dziacho-1963
3 lata temu
JAK TO PO KASA ZŁODZIEJSTWO I TP
irrr
3 lata temu
to co Neuman powiedział a słyszeliśmy z taśm dziś się sprawdza platforma broni marszałka a w telewizji słyszę przedstawiciela PO że marszałka oskarża kobieta która sympatyzuje z PIS-em wiec jest to PIS-owska nagonka na super uczciwego polityka który w radio słyszałem jak miał problem z tym co wpisał do zeznania majątkowego
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić