oprac. Adam Styczek| 

Ostrzeżenia dla dwóch województw. Najnowsza prognoza pogody

2

- Uwaga na oblodzone drogi w zachodniopomorskim i roztopy na Podkarpaciu - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ostrzeżenia dla dwóch województw. Najnowsza prognoza pogody
(Agencja Gazeta, Marek Podmokły)

W dzień zachmurzenie przeważnie umiarkowane, miejscami duże. Lokalnie zanikające słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

Temperatura maksymalna od 1°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i miejscami na zachodzie chwilami dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, przeważnie południowo-zachodni i południowy.

W nocy na zachodzie i miejscami na północy zachmurzenie umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego, aż do wystąpienia miejscami opadów śniegu przechodzących w opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane.

Temperatura minimalna od -4°C, -3°C na wschodzie do 2°C na północnym zachodzie, w kotlinach karpackich lokalnie do -8°C.

Wiatr południowy i południowo-zachodni, umiarkowany, wzmagający się, zwłaszcza na zachodzie i w rejonach podgórskich i w górach do dość silnego i porywistego. Porywy wiatru na zachodzie kraju do 70 km/h, w Beskidach i Tatrach do 120 km/h.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić