oprac. Adam Styczek| 

Ostrzeżenia I stopnia w trzech województwach. Najnowsza prognoza pogody

12

- Ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia z powodu silnego wiatru w trzech województwach: śląskim, małopolskim i podkarpackim - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia z powodu silnego wiatru w trzech województwach
Ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia z powodu silnego wiatru w trzech województwach (Fotolia)

W dzień zachmurzenie duże, we wschodniej połowie kraju większe przejaśnienia, na południowym wschodzie również rozpogodzenia. W zachodniej połowie kraju oraz na Warmii i Mazurach opady deszczu, na północnym zachodzie miejscami o natężeniu umiarkowanym. W Sudetach opady śniegu. Początkowo na południu i w centrum kraju mgły ograniczające widzialność do 100 m. Prognozowana suma opadów na północnym zachodzie kraju do 18 mm.

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 7°C do 11°C, na Pomorzu, w Wielkopolsce, na Warmii i Mazurach oraz w rejonach podgórskich Sudetów od 4°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i w rejonach podgórskich dość silny, południowo-wschodni i południowy, w zachodniej połowie kraju skręcający na północno zachodni i północny, miejscami na wybrzeżu północno-wschodni i wschodni. Na południu kraju wiatr w porywach do 60 km/h, w rejonach podgórskich do 80 km/h, wysoko w górach do 100 km/h.

W nocy zachmurzenie duże. Opady deszczu, miejscami na Warmii o natężeniu umiarkowanym. W rejonach podgórskich opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. W Karpatach powyżej 1000 m.n.p.m., a w Sudetach powyżej 700 m.n.p.m. opady śniegu. Prognozowana suma opadów na północy kraju do 15 mm. Lokalnie na zachodzie kraju mgły ograniczające widzialność do 400 m.

Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 1°C do 4°C, w rejonach podgórskich około 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i w rejonach podgórskich dość silny, okresami porywisty, we wschodniej połowie kraju południowy, skręcający na zachodni; na zachodzie zachodni i północno-zachodni. W rejonach podgórskich porywy wiatru do 55 km/h, w górach do 90 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić