oprac. Adam Styczek| 

Ostrzeżenia II stopnia w dwóch województwach. Najnowsza prognoza pogody

5

- Ostrzeżenia II stopnia w województwach śląskim i małopolskim spowodowane intensywnymi opadami śniegu - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Uwaga na zamiecie śnieżne na Śląsku i Małopolsce
Uwaga na zamiecie śnieżne na Śląsku i Małopolsce (Fotolia)

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północnym zachodzie. Rano na Ziemi Lubuskiej mgły ograniczające widzialność do 200 m. W województwie zachodniopomorskim bez opadów. Na pozostałym obszarze okresami opady śniegu, miejscami deszczu ze śniegiem, a na zachodzie również deszczu.

Prognozuje się przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm, a w Beskidzie Śląskim, na Podhalu i w Tatrach o 10 cm do 15 cm. Temperatura maksymalna od 0°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie z kierunków wschodnich, na pozostałym obszarze z kierunków północnych, miejscami porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Wysoko w Bieszczadach porywy wiatru do 90 km/h powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże, okresami opady śniegu, na wybrzeżu i Pomorzu również deszczu ze śniegiem. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na Śląsku, w Małopolsce, na Kielecczyźnie i Podkarpaciu o 5 cm, a w Bieszczadach o 10 cm.

Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, jedynie na wybrzeżu około 2°C. Wiatr umiarkowany, na wschodzie i południu z kierunków południowych, na południowym zachodzie zachodni, a na pozostałym obszarze północno-zachodni i północny. Miejscami wiatr porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić