Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Arkadiusz Jastrzębski
|
aktualizacja

Owsiak apeluje do premiera i posłów. "My, Polacy, jesteśmy tylko obserwatorami"

48
Podziel się:

- Nie pozwólmy na ani jedno słowo, które jest słowem nienawiści - powiedział Jerzy Owsiak. Zaapelował do polityków, aby zmienili sposób prowadzenie debaty publicznej. - Pan premier Morawiecki też o to mówił - dodał szef fundacji WOŚP.

Owsiak: bądźmy wszyscy przeciwko językowi pogardy i nienawiści
Owsiak: bądźmy wszyscy przeciwko językowi pogardy i nienawiści (East News, Jan Bielecki)

- Nie chcemy mieszać się w politykę. Robimy wszystko, aby unikać polityki - powiedział Jerzy Owsiak na poniedziałkowej konferencji prasowej, podczas której podsumowano 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Bądźmy wszyscy przeciwko językowi pogardy i nienawiści - apelował. - Pan premier też to powiedział bardzo wyraźnie i trzymamy pana za słowa. Ma pan na to największy wpływ jako premier kraju. To wy, posłowie, macie prawo o tym mówić najwięcej i przerywać każde przemówienie, które jest przesiąknięte słowami nienawiści i pogardy - mówił Owsiak.

Szef fundacji WOŚP poinformował, że organizacja wystąpiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ws. materiałów TVP na temat akcji. - Będziemy reagowali jako Fundacja na wszelkie przejawy mowy nienawiści. Zgłosiliśmy skargę do KRRiT na "plastelinową animację" - zapowiedział Owsiak. (Chodzi o animację Barbary Pieli, która została wyemitowana w programie Michała Rachonia - przyp. red.).

Zwrócił się także do dziennikarzy Telewizji Polskiej. - Mam dla Was ogromny szacunek za współpracę w ciągu wielu lat. Nie chce mi się wierzyć, że ci przemili ludzie, którzy kiedyś podczas naszych rozmów mieli łzy w oczach, tak jak Danuta Holecka, w tej chwili podpisują się pod takim wiadomościami - stwierdził.

- Media, politycy - wszyscy - patrzmy sobie na ręce i reagujmy na każde przypadki mowy nienawiści - zaapelował Owsiak.

"Trudna sytuacja"

Owsiak zaznaczył, że tydzień temu składając rezygnację, nie próbował uciec od jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Szef Orkiestry stwierdził, że "Polacy wspierali Orkiestrę i jego osobiście, w takim zakresie, jakiego się nie spodziewałem". - Dla mnie jest to wciąż niezwykle trudna sytuacja, nawet mimo tego, że dostaję mnóstwo wsparcia od ludzi. Nie chcemy, aby taka sytuacja się powtórzyła - mówił.

Jerzy Owsiak podziękował również ludziom, którzy prowadzili wirtualne zbiórki na WOŚP, m.in. Patrycji Krzemińskiej z Gdańska, która postanowiła zebrać do puszki Pawła Adamowicza tysiąc złotych. Jej apel podchwyciły tysiące Polaków - już udało się zebrać ponad 1,5 mln zł.

Inicjator akcji przypomniał, że cały czas trwają aukcje internetowe. Dokładny wynik tegorocznej zbiórki zostanie ogłoszony 8 marca.

Zapowiedział też, że oprócz rozliczenia i planowania zakupów z finałowych pieniędzy będzie "pochylać się nad psychiatrią dzieci i młodzieży, szkoleniami dzieci z nauki pierwszej pomocy". - Planujemy debatę ekspercką wspólnie z Adamem Bodnarem o mowie nienawiści - dodał.

Oświadczenie po pogrzebie

Tydzień temu, po informacji o śmierci Pawła Adamowicza, Owsiak zrezygnował z pełnienia w niej funkcji prezesa. Dwa dni temu - tuż po pogrzebie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, poinformował jednak, że rezygnację wycofuje.

Owsiak zamieścił na swoim profilu nagranie zatytułowane " Moje dwa słowa do Prezydenta Pawła Adamowicza". Poinformował w nim, że wycofuje rezygnację. - Będę grał znowu z Orkiestrą. Będę prezesem fundacji - stwierdził.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(48)
Mietek
4 lata temu
Najpierw niech zacznie od siebie i przeprosi za swoje slowa!!!!!! Dla niewtajemniczonych polecam piosenke "Ja jestem Pro" Jerzego Klesyka
Leosia
4 lata temu
Owsiakowi potrzebny jest specjalistą,bo jego megalomania przekracza ramy przyzwoitości. Dysponuje pieniędzmi Polaków i pierwsze,czym powinien zaskarbić sobie przychylność ofiarodawców,to skromność! A jeśli już chodzi o nienawiść ,to nieporównywalnie więcej jej po stronie opozycji. Prawa strona sceny politycznej jest powściągliwa i wykazuje się dużą kultura polityczną!
jola
4 lata temu
niech politycy po i fani po przestanaszerzyc mowe nienawisci. ciagle slychac to ns ulicach w domach i w niemieckich mediach
Alina
4 lata temu
apeluje ten który jednego zdania bez jadu nie umie powiedzieć! gdzie połowa zebranych pieniędzy gdzie miliony owsik?
ble
4 lata temu
BLEBLE
Jestem na tak...
4 lata temu
Prawda jest taka ze Pan Jurek zrobil więcej dla zwykłego obywatela niż ci politycy razem wzięci i ktoś chyba jest zazdrosny.
rogue one
4 lata temu
Miał zrezygnować ale wakacje w Dubaju w perspektywie
agent ub
4 lata temu
Smierc owsiakowi
osa
4 lata temu
zacznij od siebie !!!!!!!!!!!!! naprawiać ten kraj !!! ja wiem jedno ,że tyle hejtu co sie wylewa to od opozycji pochodzi , katolicy sie z grzechów spowiadaja to panują nad jezykiem , a reszta boga nie uznaje to sie niczego nie lęka, bez Boga nie ma dobrego świata , kodeksem ,życia na ziemi jest Dekalog i czytać i stosować się do przykazań trzeba ! wtedy świat pójdzie w słusznym kierunku , materializm to zatracenie , nigdy nie bedzie człowiek miał dość i nie będzie przebierał w środkach by go zdobyć I TAK TERAZ JEST !
chamo
4 lata temu
Czlowieku,do konca ci rozum odebralo,co ci do premiera i poslow,ponosisz odpowiedzialnosc jako organizator,za to co sie stalo,proponuje zaczac od siebie,a nie tylko mamona i mamona.....
Fecek
4 lata temu
Po dobrej i mocnej kawie jest regulaminowych stolec z glancem!.
Zdegustowany
4 lata temu
Apel do Towarzysza Owsiaka! Kończ waść , sobie i Polsce wstydu oszczędź!
swetr
4 lata temu
On jest chory na mrówkę całą.
wetiwer
4 lata temu
Chłopie złoty już nie idzie patrzeć na tę twoją jowialną gębę oderwaną od pługa granatem.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić