Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Adam Hrynkiewicz
|

Pacjenci medycyny alternatywnej umierają szybciej

15
Podziel się:

Naukowcy porównali kto szybciej umiera, czy pacjenci, którzy wybierają medycynę tradycyjną, czy też alternatywną. Wyniki okazały się zaskakujące. Pacjenci, którzy zrezygnowali z leczenia konwencjonalnego umierali 5x częściej na raka piersi, 4x na raka jelita grubego, 2x raka płuc.

leki
leki (Shutterstock.com)

Naukowcy opublikowali na łamach w Journal of the National Cancer Institute wyniki badań dotyczące wykorzystywania medycyny alternatywnej w leczeniu raka. Niestety badania potwierdziły to, co wieku z nas wie już od dawna. Stosowanie medycyny alternatywnej nie zawsze kończy się dobrze, a czasem jest przysłowiowym "gwoździem do trumny".

Medycyna alternatywna oparta jest o metody leczenia wcale lub słabo akceptowane przez medycynę opartą na badaniach naukowych. Mimo to korzystają z niej miliony ludzi na całym świecie. Szczególnie tam, gdzie zażcyie lekarstwa nie gwarantuje wyzdrowienia, jak w przypadku nowotworów.

Okazuje się, że choć wciąż niedoskonałe metody leczenia nowotworów są i tak lepsze niż oddawanie się w ręce znachorów i innych zaleceń medycyny niekonwencjonalnej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(15)
MyPolska
2 lata temu
Oczywiście naukowe statystyki dobrane pod artykuł na zamówienie, a ile razy częściej owi pacjenci zostają wyleczeni z nieuleczalnych chorób ?
Ja
5 lata temu
Po co pisać takie bzdury. Kto się na to nabierze......skąd ta statystyka. Ile wzieliście kasy za ten artykuł.....obyście zawsze leczyli się konwencjonalnie 😅😅😅😅 tego wam życzę........
Doświadczony
5 lata temu
Tak jak jak ta twoja metoda naukowa niby jest weryfikowana? Na ludziach-pacjentach. Wciska się im nowatorskie leczenia, które na kimś muszą być sprawdzone. A kto jest najlepszy do testów? Delikwent z diagnozą. Też mi to proponowali, medycyna naturalna 1,5 roku i po guzie kosci piszczelowej prawej nie ma śladu. A już mialem rozpiske chemii i naświetlań
mp
5 lata temu
Czy aby na pewno.Leczenie chemią , czyli metrotreksatem , pochodną gazu musztardowego nie leczy , a zabija. Nawet jeśli jest czasowa remisja , proszę przygłupi pismaku podać badania przeżywalności po , roku , 2 , 3 ,4 , 5 lat.Badania amerykanskie wskazują , że nowotwory leczone chemią przeżywa 5% , nieleczone 27 %. Problem jest jeden: Leczenie w stanach jednej jednostki chorobowej tego typu kosztowało 350tys $.
ank
5 lata temu
Po leczeniu konwencjonalnym Medycyna Naturalna i Alternatywna prawie nie mają już nic do powiedzenia, bo Pacjenci są w stanie prawie że agonii po rzadko kiedy udanej chemioterapii. Mają po prostu za dużo przestawioną homeostazę od podstawowej.
me
5 lata temu
A naukowcy ktorzy doszli do tego wniosku pracuja dla firmy farmaceutycznej
ja
5 lata temu
medycyna alternatywna a "medycyna alternatywna" to jest jednak różnica. W medycynie tradycyjnej niestety wiele leków tylko zalecza choroby a nie leczy ich. A do tego wiele leków które trują organizm i uzależniają. No i te wszystkie leki które nie ujrzą świata dziennego, bo mogły by rzeczywiście pomóc, bo lobby farmaceutyczne miało by straty ......
mile
5 lata temu
Czy za te badania płaciły firmy farmaceutyczne?
Monika wroc.
5 lata temu
Bo nadzieja umiera ostatnia.
ukos
5 lata temu
Dawno się tak nie uśmiałem. Poza tym gdzie w tym wszystkim jest ta "współczesna medycyna naukowa"? Bo medycyna "tradycyjna" to jest medycyna chińska istniejąca 2000 lat?
lllliiii
5 lata temu
tak jak wyznawcy peło są bardziej zdemoralizowani xD
1i2
5 lata temu
lepiej żyć bez chemi, naświetlań krócej i nie tracić pozostałego czasu na szpital...W dodatku w cierpieniu ( skutki uboczne leczenia).
zcc
5 lata temu
Jak to mówią, większość ludzi woli umrzeć niż myśleć. Konwencjonalna medycyna podlega metodzie naukowej, metoda naukowa sama się weryfikuje. To najlepszy sposób dochodzenia do prawdy jaki wymyślił człowiek. Ale ludzie wolą się oszukiwać, że wyleczą ich nieweryfikowalne czary.
stefan
5 lata temu
szczepionki dla niemowlakow sa bardzo skuteczne, bo zawierają rtęć i inne metale ciężkie , daunów coraz więcej
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić