Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska| 
aktualizacja 

"Parkowanie na A2". Ten film jest już hitem w sieci

62

Skończyła się majówka i policjanci już podsumowali długi weekend na drogach. Najtragiczniejsza była niedziela 6 maja, gdzie w 104 wypadkach zginęło aż 11 osób. O braku umiejętności i świadomości kierowców może świadczyć pewien film, który już jest hitem w internecie.

Film wrzucił do sieci jeden z internautów
Film wrzucił do sieci jeden z internautów (Youtube.com)

Tragiczny bilans długiego majowego weekendu

Majowy długi weekend to dla wielu Polaków czas wyjazdów na rodzinne spotkania lub kilkudniowy wypoczynek. Policja miała pełne ręce roboty. Tym bardziej że pogoda sprzyjała wyjazdom. Niestety nie wszyscy wzięli pod uwagę apele o bezpieczną i rozważną jazdę.

Od 27 kwietnia br. policja prowadziła "Bezpieczny majowy weekend 2018". Bilans jest tragiczny. W całym kraju doszło do 850 wypadków, w których śmierć poniosły 72 osoby, a 1081 osób zostało rannych.

Najtragiczniejsza w skutkach była niedziela 6 maja, gdzie w 104 wypadkach zginęło 11 osób.

Należy zaznaczyć, że wciąż nadmierna prędkość oraz nieprawidłowe wyprzedzanie to główne przyczyny wypadków na polskich drogach.

Zatrzymano aż 3 582 kierujących będących pod wpływem alkoholu.

Parkowanie w czasie deszczu na A2

Tymczasem jeden z kierowców opublikował film, który już jest hitem w sieci. Nagranie opatrzone jest podpisem: "Parkowanie podczas deszczu na A2" i pochodzi z 3 maja.

Nagrywający mija cały szpaler aut, zaparkowanych wzdłuż A2. Wiele z nich stoi na pasie awaryjnym, inne na poboczu drogi. Pod wiaduktem samochody zaparkowane są jeden obok drugiego tak, że na jednym pasie mieszczą się nawet dwa.

Internauci w komentarzach tłumaczą, że chwilę wcześniej padał grad i dlatego kierowcy zatrzymali się na autostradzie. "Oj ludzie ludzie, padał tak silny grad że aż wgniatało karoserie, paru osobom pękały szyby, ludzie stawali pod wiaduktem aby nie uszkodzić samochodu, co nie zmienia faktu że rozpędzona ciężarówka zrobiła by tam mielonkę" - napisał jeden z internautów (pisownia oryginalna). "Oni stoją, bo nie umieją jeździć w deszczu? Bo trochę nie mogę uwierzyć w to co widzę..." - czytamy inny komentarz pod filmem.

Widać, że w momencie nagrywania wideo pada jedynie deszcz a kierowcy nadal stoją na bardzo długim odcinku drogi. W komentarzach wrze. Zobaczcie sami.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Chcesz podróżować szybko i bezpiecznie? Kup nawigację, korzystając ze zniżek na stronie electro kod rabatowy.

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas kupując produkty naszych partnerów po kliknięciu w linki zamieszczone w tekście.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić