Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Violetta Baran
|

Paryż: policja likwiduje kolejne nielegalne obozowisko uchodźców

23
Podziel się:

Po likwidacji "dżungli" w Calais tysiące uchodźców ruszyło w głąb Francji. Od wielu miesięcy władze Paryża zmagają się z nielegalnymi obozowiskami, które jak grzyby po deszczu wyrastają na ulicach stolicy kraju.

Paryż: policja likwiduje kolejne nielegalne obozowisko uchodźców
(PAP/EPA, ETIENNE LAURENT)

Od 8 rano 350 policjantów, wspieranych przez setki urzędników, likwidowało nielegalne obozowisko uchodźców w Paryżu. To już 34. zlikwidowane w tym mieście obozowisko od czerwca 2015 roku.

W obozie, położonym wzdłuż bulwaru Ney w 18. dzielnicy Paryża, w pobliżu węzła La Chapelle z autostradą A1 i stacji metra o tej samej nazwie, mieszkało prawie 3 tysiące uchodźców, w tym 161 kobiet i dzieci.

Setki Afgańczyków, Somalijczyków i Sudańczyków od 6 rano tłoczyło się w pobliżu centrum pomocy humanitarnej, otwartego w pobliżu obozowiska w listopadzie ubiegłego roku, czekając na ewakuację. - Dowiedzieliśmy się wczoraj, że coś się będzie działo. Mieli nas zabrać autobusami do hoteli, ośrodków dla uchodźców. Nie wiem gdzie, ale wszędzie będzie lepiej. Życie tutaj nie było łatwe. Spałem obok autostrady - mówi dziennikarzowi "Le Parisien" 19-letni Afgańczyk.

Zobacz także: Straszy, czy przestrzega? Beata Szydło o uchodźcach

Do likwidacji obozowiska i przewiezienia jego mieszkańców użyto 60 autokarów.

Przy okazji likwidacji kolejnego obozowiska mer Paryża Anne Hidalgo zaprezentowała deputowanym i francuskiemu rządowi swój projekt rozwiązania kwestii nielegalnych imigrantów i uchodżców. Zakłada on między innymi utworzenie funduszu awaryjnego, w kwocie 10 mln euro rocznie, który miałby zostać wykorzystany do przygotowania miejsc noclegowych w przypadku zwiększonego napływu imigrantów, a także zwiększenie liczby miejsc w ośrodkach dla uchodżców - z 50 tys. do 75 tys.

Źródło: Le Parisien

KOMENTARZE
(23)
afrykaner
5 lata temu
Cyklon B załatwił by sprawę.
ak001
5 lata temu
Mogli nie wpuszczać, nie musieli by z tym teraz walczyć
Tu i teraz
5 lata temu
Watykan przyjmie ich z otwartymi ramionami...nakarmi , odzieje ,da mieszkania i zapewni każdemu 1 kozę...
AAA
5 lata temu
jak zaprosili to niech goszczą cwaniaków, którzy przyszli po socjal a nie do roboty
D.K
5 lata temu
ciekawe kiedy ruszy akcja CZYSZCZENIE EUROPY
Darek
5 lata temu
Beatko,kocham Ciebie !!! Slowa wyjete z moich ust lecz moje komentarze sa anulowane wszedzie jeszcze przed ich pojawieniem sie na forum !!! Tak trzymac !!!
i to najlepsz...
5 lata temu
3 tysiące uchodźców, w tym 161 kobiet i dzieci.
markopolos
5 lata temu
Z artykułu wynika ,że kobiety i dzieci stanowią 5 % imigrantów. Reszta to mężczyźni którzy bez skrupułów porzucili swoje rodziny i jak tylko się najedzą , wyśpią i odpoczną po wyprawie będą szukać kobiet do prokreacji. Jako ,ze nie mają pieniędzy ,a nie lubią pracować będą brać to co im w ręce wpadnie.
Zuza
5 lata temu
Tyle milionów wydadzą na utrzymanie tych nierobów i co dalej? Za te kasę mogli im tam w Afryce pomagać, przynajmniej w Europie byłby spokoj
Krzysztof
5 lata temu
Co musiałoby się wydarzyć, by uratować Europę Zachodnią przed stopniowym (ostatnio coraz szybszym) zamienianiem się w kalifaty? Przecież muzułmanie już zaczynają wygrywać demokratyczne wybory i coraz więcej ich przedstawicieli zasiada na różnych szczeblach władzy: w Londynie mają burmistrza, we Francji 5 milionów muzułmanów głosowało na Makarona i jego partię, niedawno widziałem zaprzysiężenie jakiejś radnej w miasteczku francuskim - pani miała szmatę na głowie, a w ramionach ściskałaKoran.... Tylko dwa zdarzenia występujące łącznie mogłyby odwrócić to co dziś jest nieuchronne: 1. Gigantyczna Akcja "Wisła" czyli przymusowe wysiedlenie WSZYSTKICH muzułmanów z Europy do trzeciego pokolenia. Jest to oczywiście niemożliwe do realizacji tak politycznie, jaki i technicznie; 2. Jakieś cudowne ozdrowienie milionów mózgów Europejczyków, którzy od dziesięcioleci ogłupiani są poprawnością polityczną, feminizmami, pacyfizmami i innymi -izmami. To również jest niemożliwe. A więc upadek Europy i jej
bob
5 lata temu
do mariota niech ich ulokuja takie liberalne ludzie innych uczą a sami gości po trawnikach ''goszczą''
SOS
5 lata temu
"Tytanic" z zachodnią Europą tonie - nadaje S.O.S.
dasasd
5 lata temu
Zamiast myśleć jak ograniczyć imigracje i uspokoić sytuacje na wschodzie, to oni się zabezpieczają na większą ilość imigrantów, oni w ogóle coś mają w czaszce czy pustkę?
strange
5 lata temu
a syryjczycy prawdziw to gdzie?,to co to za ludzie tu emigruja kto ich do tego namawia tam w afryce trzeba sie dowiedziec jak to sie dzieje i kto co im mówi w afryce ze oni jada tu do europy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić