Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Jarosław Kociszewski
|

Pedofilia w Kościele: Księża "równoważą" lub ignorują słowa biskupów

51
Podziel się:

Księża podczas niedzielnych mszy odczytywali list biskupów w sprawie pedofilii w Kościele. Czytelniczka poinformowała WP o przypadku, w którym duchowny odesłał wiernych do słów Krzysztofa Ziemca. Odebrała to jako próbę "zrównoważenia" stanowiska episkopatu.

W swoim liście biskupi bezpośrednio nawiązali do filmu "Tylko nie mów nikomu"
W swoim liście biskupi bezpośrednio nawiązali do filmu "Tylko nie mów nikomu" (East News)

Ksiądz podczas mszy w Kościele pw. Najczystszego Serca Maryi w Warszawie odczytał list "Wrażliwość i odpowiedzialność" wystosowany do wiernych przez biskupów polskich. Duchowni mówią w nim o wstydzie z powodu pedofilii w Kościele katolickim i wprost odnoszą się do filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu".

Czytelniczka Wirtualnej Polski, korzystająca z usługi #Dziejesię, napisała, że "podczas ogłoszeń parafialnych ksiądz powiedział, żeby się wystrzegać ludzi jednej książki (chodziło mu o film)". Kapłan odprawiający liturgię polecił felieton Krzysztofa Ziemca w tygodniku "Idziemy" wydawanym przez Diecezję Warszawsko-Praską.

Zobacz także: "Liczyłem, że odsłon będzie dużo i że będą liczone w milionach". Zobacz rozmowę z Tomaszem Sekielskim

Ziemiec "bardziej wyważony" w sprawie pedofilii niż biskupi

Dziennikarz mierzy się w nim z problemem pedofilii wskazując na dwa, jego zdaniem, główne wątki. Jednym jest "udział w tym wszystkim dawnych służb i niejako pośmiertne żniwo, jakie teraz one zbierają". Drugim wątkiem, którzy Ziemcowi "przyszedł do głowy", a który uważa za ważniejszy, jest „brak Boga” wśród kapłanów dopuszczających się pedofilii i innych, zabronionych praktyk seksualnych.

Autor powołujący się na papieża Benedykta XVI uważa, że dużą część winy za pedofilię wśród księży ponosi przeniknięcie do Kościoła postulatów rewolucji seksualnej. Według Ziemca "to coś w rodzaju mentalnej kolonizacji Kościoła przez tych, którzy odeszli od jego tradycyjnego nauczania na rzecz nowoczesnego katolicyzmu".

Pojawiają się sygnały, że w niektórych parafiach księża nie tyle próbowali "równoważyć" słowa biskupów odnoszące się do problemu pedofilii w Kościele katolickim, co po prostu nie odczytali listu Episkopatu. Taki przypadek miał miejsce podczas zwykłej, niekomunijnej mszy w Kościele p. Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie. Prosimy o informowanie WP o takich przypadkach korzystając z usługi #Dziejesię)
.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(51)
takasobie
3 lata temu
A co to jest msza niekomunijna? Wie ktoś?
Ksiądz Marek
3 lata temu
Najwięksi zboczency to Ci co oskarżają kosciol. Kościół to święte instytucja,a księża służą ludziom,obejrzycie seriale w TVP tam każdy ksiądz dba o swoja owczarnie.
Jan lat 71
3 lata temu
Tylko przejęcie majątku na Skarb Państwa, resztę na stosy.
ale nie dywan...
3 lata temu
oni trzepią ...przetrzepać i im
ja i inni
3 lata temu
przez takich i im podobnych oraz Rydza ............wierzę tylko w Boga ale już w kościół nie
Jan
3 lata temu
Purpuraci żyją bezkarni we własnym świecie oderwani od rzeczywistości. Szkoda że prokuratura nie wypełnia w stosunku do nich swoich obowiązków.
Pawel
3 lata temu
Chyba rzeczywiscie powinno sie przetrzepac to towarzycho.
Pdys
3 lata temu
Wyborcy pis
Seniorka
3 lata temu
Wielu kapłanów przezywa frustrację. Wypełniają swoją posługę należycie, a wrzucono ich do worka z pedofilią, która jest marginesem. Teraz nie można się odezwać do dziecka serdecznie, by nie zostać nazwanym pedofilem.
KATOLIK
3 lata temu
Są księża wierzący w Boga i są księża, którzy nie wierzą, a kapłaństwo traktują jako zwykły sposób zarabiania pieniędzy. Będąc w Kościele na Mszy św. to się czuje.
Seniorka
3 lata temu
Wygrana Wiosny wróży źle.
miro25-50
3 lata temu
Walka z pedofilią kleru? To nie jest mozliwe. Księża przez wieki uczyli się zyć na dwu poziomach. Ten oficjalny (pasterze owieczek) i ten ukryty, pełen nieprawości, dewiacji. Nie jest możliwa walka z pedofilią wśród kleru, bo sprytnie kierunkuje się tę ewentualną walkę, na uderzenie w kościół. Kościół zaś, to zbiorowisko wiernych. Reformowanie kościła leży więc w ręku owej zbiorowości, jeśli tylko potrafi ona uświadomić sobie, że kościołowi nie szkodzą ci, którzy mówią o nieprawościach, a tylko i wyłącznie księża. To oni należą do grupy niewierzących, bo tylko niewierzący nie mają w sobie tzw. bojaźni bożej i mogą grzeszyć nie mając świadomości kary.
Artur
3 lata temu
Nie odczytali ci, którzy mają nieczyste sumie
inż. Boberek
3 lata temu
Księża pedofile trzymają się mocno. Nie chcą odbierania im kontaktu z dziećmi. Teraz po wyborach, za poparcie władzy znów nie będzie kar. A rodzice bez żadnego przymusu szykują swoim dzieciom koszmar.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić