oprac. Krystian Winogrodzki| 

Pielęgniarki grożą kolejnym strajkiem. "Sytuacja jest drastyczna"

20
Podziel się:

"Nie ma przyzwolenia na dalszą dyskryminację" - zapowiadają pielęgniarki z OZZ Pielęgniarek i Położnych. Narzekają na braki kadrowe w branży i zapowiadają, że może dojść do strajku.

Na rynku brakuje blisko 42 tys. pielęgniarek
Na rynku brakuje blisko 42 tys. pielęgniarek (PAP, Rafał Guz)

Pielęgniarki to trzeci, najbardziej pożądany zawód przez pracodawców w naszym kraju. Problem zaczyna osiągać punkt krytyczny - informuje rmf24.pl.

- Mówimy o sytuacji drastycznej w pielęgniarstwie, jeśli chodzi o niedobory kadrowe. U pracodawców brakuje nawet podań o pracę od pielęgniarek - mówi Krystyna Ptok, przewodnicząca OZZPiP. W ciągu czterech lat może brakować nawet 42 tys. pielęgniarek. Na rynek pracy, co roku wchodzi ich niecałe 4 tys.

Rozmowy z Ministerstwem Zdrowia ciągną się od dwóch lat, a pielęgniarki stają się zniecierpliwione. - Dochodzi do sytuacji, że powierza nam się zadania, które powinny przypadać co najmniej na dwie osoby - dodaje Ptok.

Zobacz także: Zobacz także: Joanna Kluzik-Rostkowska zdumiona. "Jak można mieć pretensje do Schetyny, nie mając do Kaczyńskiego?"

Oprócz braków kadrowych pielęgniarki domagają się też wypłaty zaległych podwyżek. - Jeżeli Ministerstwo Zdrowia nie podejdzie do tej grupy zawodowej na serio może dojść do strajku - podsumowuje szefowa OZZPiP.

Źródło: rmf24.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić