Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Radosław Rosiejka
|

PiS boi się o większość? Liczy na transfery z opozycji

33
Podziel się:

PiS po zawetowaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustaw o KRS i SN i pęknięciu w obozie rządzącym chce wzmocnić swoją siłę w parlamencie. Partia ma liczyć na kilka politycznych transferów z szeregów opozycji. Wszystko w obawie przed wyjściem z klubu PiS-u części posłów.

PiS boi się o większość? Liczy na transfery z opozycji
(WP.PL)

Według "Rzeczpospolitej" ławy PiS-u może zasilić pięć posłów z Kukiz'15 i dwóch z PSL. Co może być zaskoczeniem, na liście życzeń partii ma znajdować się też dwóch posłów PO. Rozmowy trwały od dawna, ale po wetach prezydenta negocjacje przyspieszyły.

Powodami pozyskiwania nowych posłów mają być planowane prace nad ustawą o dekoncentracji mediów, ordynacją wyborczą i powrotem do zmian w wymiarze sądowniczym. Większa liczba posłów PiS-u ma być odpowiedzią na ewentualny bunt w partii.

Zobacz także: Poseł PiS o rządowej podwyżce cen paliwa: antyludzka ustawa

Według gazety, w PiS-ie może być nawet 30 posłów sympatyzujących bardziej z Andrzejem Dudą niż Jarosławem Kaczyńskim. W tej grupie ma znajdować się dziewięcioro posłów Polski Razem Jarosława Gowina oraz posłowie krytykujący swoją partię za próbę podniesienia opłaty paliwowej.

Transfery osłabią całą opozycję

W przypadku Kukiz'15 i PO strata kilku posłów sympatyzujących z partią Jarosława Kaczyńskiego nie byłaby tak ogromnym ciosem, jak w przypadku PSL. Po odejściu Andżeliki Możdżanowskiej strata jeszcze jednego posła będzie oznaczać dla ludowców utratę statusu klubu parlamentarnego. A to osłabi całą opozycję, bo koło poselskie PSL nie będzie miało tyle czasu na wystąpienia w debatach, co obecnie.

Jak pisze "Rzeczpospolita", ma to być zemsta na liderze ludowców, który wyrósł na merytorycznego przeciwnika Jarosława Kaczyńskiego. Dodatkowo, rozpad klubu poselskiego PSL mógłby zaszkodzić partii w wyborach samorządowych, w których partia Władysława Kosiniaka-Kamysza odnosi większe sukcesy niż w wyborach do Sejmu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(33)
ob
5 lata temu
Znacząca część posłów hołduje KASIE i STANOWISKOM i to jest przykre.Nie chce się wierzyć że działają bezrozumnie (partia dokonuje prania mózgu). Zawsze powtarzam że największym zagrożeniem dla kraju są : politycy różnej maści, prawnicy po różnych uczelniach i nieprzewidywalni posłowie.
obserwator
5 lata temu
Każdy poseł PiS, wie, że po wyborach może już go nie być na zawsze. każdy z PiS to człowiek negatywny. Partie będą się obawiać przyjmowania byłych ludzi z PiS. Ta negatywna opinia o posłach PiS bierze się z obserwacji. Z reguły działają przeciw swojemu regionowi, jeśli prezes sobie tego życzy. Obserwuję oceny regionalnych działaczy PiS. Niemal zawsze są co najmniej krytyczne. Już niedługo wybory regionalne. Powinno być to zauważalne.
polka
5 lata temu
Mnie już przerosła obecna partia rządząca, nie głosowałam na PIS mimo ich obłych obietnic, nie dałam się kupić za 500+. Zrobiłam to tylko dlatego, aby uniknąć sytuacji gdzie pełna władza przypadnie w ręce jednego obozu, nie przypuszczałam nawet wtedy że to będą ręce jednego człowieka, człowieka moim zdaniem bez honoru, siejącego nienawiść, żądnego zemsty, wywyższającego się mimo swojej karłowatości, obrażającego naród którego interesów ma bronić, cały naród nie tylko tą część która podziela jego zdanie, knującego za naszymi plecami, łamiącego konstytucję i prawo....Czy Wy zwolennicy Pis naprawdę chcecie aby taka osoba miała pełną władzę w Polsce? Aby każde kolejne seiczento które stanie na drodze BOR było z góry winne i skazane? Aby ktoś taki dyktował Wam co macie oglądać w telewizji? Aby urządzał sobie za NASZE pieniądze comiesięczne okazje aby wskoczyć na swój tyci stołeczek i siał kolejną porcję nienawiści? Aby łamał co dzień prawa obywateli? I to wszystko za 500 ??
Masz
5 lata temu
Panowie posłowie wystrzegajcie się fundacji finansowanych przez Rosję np."Otwarty dialog" i fundacje finansowane przez Niemcy np."Wolni obywatele RP" oraz fundacja "Akcja i demokracja" . To są fundacje bandyckie! przeciw Polsce!
lili
5 lata temu
PIELUCHA JAK PREZESA SLUCHA
lili
5 lata temu
ZA ILE I CZEMU TAK MALO ??
lili
5 lata temu
PREZES WYMYSLI PODLOZY SWINIE PREZYDENTOWI
lili
5 lata temu
NO NO TERAZ PREZYDENT IM PRZESKADZA
Arko
5 lata temu
JAKĄ trzeba być "szmatą" by będąc wybranym przez wyborców danej partii, przechodzić do innej. Przecież to zdrada wobec wyborców!! Dlaczego Konstytucja tego nie zabrania? Nie podoba się takiemu partia z której go wybrali , wyborcy, odejdź, ale wraz z zrzeczeniem się praw posła czy senatora. Inaczej jest to zdradzieckie działanie wobec wyborców. A TO WSTYD NIC WIĘCEJ!!.
Cham
5 lata temu
Wystarczy pozbyc sie z Pisu ....JEDNEGO....szkodnika polski...i wroci spokoj w kraju....
POLACY
5 lata temu
oj toż to nic nowego rozmnożyć się bo dają ,,500,, plus posadki i tworzyć nowe partyjki itp aby przy korycie być DOZYWOTNIO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CZAS Z TYM SKOŃCZYĆ pOSŁOWANIE RAZ I KONIEC DOŻYWOTNIO, DO ROBOTY PASOZYTY !!!!!!!!!!!!!!!!!
Sebix Mark I
5 lata temu
Srutututu, majtki z drutu... Lepiej se obejrzę płaski brzuch Bachledy-Curuś!
Abel
5 lata temu
Niech idą. Szkoda tylko ich dzieci - będą się wstydzić za rodziców.
Rysiek 1969
5 lata temu
A który szanujący się poseł przejdzie do tego pisarskiego szamba to partia fanatyków kaczorka i rydzyka odpadki luckości
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić