Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Adam Przegaliński
|
aktualizacja

PiS nadal liderem, PO traci punkty - nowy sondaż

71
Podziel się:

Prawo i Sprawiedliwość zyskuje 3 punkty proc., Platforma Obywatelska traci 4 względem poprzednich sondaży. 32 proc. badanych zagłosowałoby na PiS, 27 proc. na PO. 9 proc. poparcia dla Kukiz’15. Nowoczesna z 8 proc. poparciem, 6 proc. dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej - wynika z najnowszego sondażu.

Jarosław Kaczyński w Sejmie
Jarosław Kaczyński w Sejmie (PAP, Radek Pietruszka)

Gdyby wybory odbyły się w ostatnią niedzielę (4 czerwca 2017 roku) 32 procent ankietowanych zagłosowałoby na wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem i Solidarnej Polski - wynika z badania przeprowadzonego przez KANTAR Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24. Partia Jarosława Kaczyńskiego zanotowała wzrost o 3 punkty procentowe w porównaniu do badania z kwietnia 2017 roku i wysunęła się na pozycję lidera.

Zobacz także: Zobacz też: Rok programu 500+. Jakie zmiany nas czekają?

Drugie miejsce przypadłoby Platformie Obywatelskiej. Partię Grzegorza Schetyny wskazało 27 procent badanych (spadek o 4 punkty procentowe w porównaniu z badaniem z kwietnia). Na trzecim miejscu znalazło się ugrupowanie Kukiz'15 z poparciem 9 proc. respondentów (spadek o 1 punkt procentowy). Do Sejmu weszłyby też Nowoczesna - 8 proc. (wzrost o 3 punkty procentowe) i Sojusz Lewicy Demokratycznej - 6 proc. (bez zmian w porównaniu do badania z kwietnia).

Pozostałe ugrupowania nie przekroczyłyby 5-procentowego progu wyborczego dla partii politycznych wyznaczonego ordynacją (dla koalicji próg wynosi 8 procent). Szacowana przez KANTAR Millward Brown SA frekwencja wynosiłaby 51 proc.

Źródło: "Fakty" TVN, TVN24

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(71)
Jazik
5 lata temu
Były zasiłki rodzinne , pielęgnacyjne..... zabiegi rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych - zwłaszcza dzieci. 500+ dla dzieci ? - zapewne nie tylko.
pol
5 lata temu
Przy tak pasywnym zachowaniu i tylu błędach PO nie może liczyć na odzyskanie głosu wyborców.
obserwatorka
5 lata temu
To platforma ma jeszcze zwolenników?!To chyba głosy wśród swoich,albo złodziejaszki znów robią przekręt i liczą podwójnie?!Dziw bierze że po takich ,,przekrętach''mają czelność rządzić krajem?!Kim ci ludzie są?żaden z nich nie zaznał w swoim życiu uczciwej pracy,niczego dobrego nie przekazali obywatelom?!To są ludzie gorsi od zwierząt (przepraszam że ubliżam zwierzętom)! Odpadną z sejmu to wymyślą jakąś drugą partię jak Unia Wolności itp.,itd;
polak z
5 lata temu
pis klamie nawet w sondazach
rubikoń
5 lata temu
Platformy już niema,po następnych wyborach przestają istnieć ,dlaczego ktoś miałby głosować na kłamców,oszustów i złodziei,chyba tylko ich rodziny,wariatkowo i beneficjenci układu.
alio
5 lata temu
panie tomaszu jak zwykle masakra.
Major
5 lata temu
27% PO dobry żart ale jaja
Lech Alexande...
5 lata temu
Poco te sondaże , przecież wiadomo że żadnych wyborów więcej nie będzie. PiS raz zdobytej władzy nie odda nigdy.
Bena
5 lata temu
Ciekawe kto robi te sondaże chyba tylko PiS
Tralalalalala...
5 lata temu
Wyrazy współczucia dla bliskich i rodzin tych, którzy jeszcze popierają i głosują za .nowoczesną. :D
mnb
5 lata temu
KULISY MANIPULACJI TVN-u. Z artykułu cytat :" Partia Jarosława Kaczyńskiego zanotowała wzrost o 3 punkty procentowe w porównaniu do badania z kwietnia 2017 roku i wysunęła się na pozycję lidera."-------nie rozumiem tego zdania. O ile wiem ,to partia Jarosława Kaczyńskiego zawsze była na pierwszym miejscu. Więc nie rozumiem ,z jakiego miejsca wysunęła się na pierwsze miejsca,skoro zawsze była na pierwszym miejscu. To nadużycie i przekłamywanie faktów, po prostu czysta manipulacja faktami.
sdf
5 lata temu
Brawo PIS,gnać tych zdrajcow i złodziei sprzedawczykow,pachołków Makreli,do paki tych oprychów
sdfg
5 lata temu
Ci złodzieje z PO I PSL I Nowoczesnej,maja takie poparcie,to chyba kpiny,zeby zdrajcy i złodzieje i sprzedawczyki,co okradali Polske i Polakow 27 lat i maja 27 %,to chyba kpiny
sw
5 lata temu
Pisowcy mimo wielkich ułomności rzec by można we wszystkim i i kompletnej niereformowalności dostaną glejt od obywateli tylko dlatego że rozliczają powoli a wnikliwie dziką prywatyzację a właściwie grabież majątku Narodowego od samego początku lat 90 Jeżeli będą to robić skutecznie albo przynajmniej dużo wiatru koło tego to na 1000 % dostaną glejt do rządzenia Polską Szerokiej rzeszy ludzi najbardziej na tym zależy bo pamiętają swoje zakłady pracy często świetnie wyposażone i dobrze prosperujące a z nieznanych przyczyn plajtujące z dnia na dzień po czym następowała dzika grabież - pod hasłem PRYWATYZACJA - ktoś kto to rozliczy i Narodowi to rozliczenie pokaże ten będzie rządził Polską bardzo długie lata i żadne ograniczenia w kadencjach nie pomogą
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić