Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska
|
aktualizacja

PO uderza w Kaczyńskiego. Opublikowali nowy spot

169
Podziel się:

"Mamo, co to jest gorszy sort?" Tym pytaniem Platforma uderza w PiS w najnowszym spocie, zachęcającym do udziału w "Marszu Wolności". Odpowiedź jest jednak jeszcze mocniejsza niż pytanie.

PO uderza w Kaczyńskiego. Opublikowali nowy spot
(PAP, Jacek Turczyk)

Platforma Obywatelska znalazła kolejny sposób, by zachęcać do udziału w sobotnim "Marszu Wolności”. Tym razem opublikowała spot, przypominający słowa Jarosława Kaczyńskiego o "gorszym sorcie" Polaków.

Po tym, jak dziewczynka pyta swojej mamy "co to jest gorszy sort", kobieta odpowiada: "To jesteśmy my, ja, tata, ty". Potem tłumaczy dziecku: "Taki jeden pan powiedział, że jesteśmy gorsi niż on". Córka mówi, że w takim razie trzeba temu panu powiedzieć, że to nieprawda. "Chodź, razem mu powiemy" - odpowiada kobieta i z flagą Polski wychodzą obie z domu. Tu pada zaproszenie na marsz.

Telewizja Republika nazwała wideo Platformy skandalicznym. "W ten sposób politycy PO chcą zachęcić Polaków do marszu przeciwko demokratycznie wybranej władzy" - czytamy na ich stronie.

A co ty sądzisz o tym spocie? Zagłosuj

Przypomnijmy wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego o "gorszym sorcie":

Najnowszy spot to nie jedyny sposób PO do uzyskania dużej frekwencji w sobotę. Poseł PO Adam Szejnfeld też walczy o frekwencję na marszu. Przy pomocy placków ziemniaczanych. Z kolei portal wPolityce.pl przytoczył przykład korespondencji władz małopolskiego Podegrodzia z dyrektorami szkół. W liście do rodziców i nauczycieli władze gminy zapraszają na marsz 6 maja w Warszawie i gwarantują darmowy transport dla chętnych.

"Marsz Wolności". Kiedy, gdzie?

"Marsz wolności" - pod takim hasłem przejdzie 6 maja ulicami Warszawy organizowana przez PO manifestacja sił opozycyjnych: partii, samorządowców i związków zawodowych. Będą nas tysiące, żeby pokazać jak bardzo chcemy żyć w wolnym kraju - zapowiada szef PO Grzegorz Schetyna.

Błękitny "Marsz Wolności" Platformy ma rozpocząć się w sobotę, 6 maja o godz. 13 na pl. Bankowym i zakończyć na pl. Konstytucji. Półtorej godziny wcześniej, z okazji Dnia Europy, ulicami Warszawy przejdzie doroczna "Parada Schumana". Zgodę na oba zgromadzenia wydał już stołeczny Ratusz.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(169)
ROK 49
5 lata temu
TE TWARZE CHCA WALCZYC ALE NIC NIE PROPONUJA TYLKO ZAMIAST TEGO MÓWIĄ ZE ONI ZBUDUJĄ POLSKE NOWA Z UCHODZCAMI ALE TAKIE WYPOWIEDZI NIE BO NIE BO TO JUZ POLAKOW NIE KRECA CHYBA SKONCZA JAK MILLER, KTORY JUZ NIE JEST TWARZA EKRANU
wacuś
5 lata temu
PO stoi krok nad przepaścią tylko czekać kiedy zrobi krok w przód a z takim przywództwem to już nie długo
makaroni
5 lata temu
PO uderza już prawie dwa lata, ale Kaczyński jest zajęty, ma co robić i nie musi zajmować się NIAŃCZENIEM SCHETYNY, SIEMONIKA CZY KOPACZ.
nuisa
5 lata temu
POppaarncy do korei pln albo pod miur [jak beda rozrabiac z ruskimi czy bruxela]
alloo
5 lata temu
PO ,to uderzyło w siebie, a nie w Kaczyńskiego. Przecież to nie Kaczyński zrobił ten haniebny spot, tylko PO. Schetyno, Budko,Siemoniaku, Kopaczowo, NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ,BO ROBICIE SOBIE KRZYWDĘ .
ochPalanci
5 lata temu
w/g PEŁO,PSL i innych nie ma demokracji ! ponieważ nie ma PO latach stanowisk,kasy ,wpływów a i UB czy SB POmniejszą bandyckie emerytury ! buu nie ma demokracji ! oni walczą o "DEMOKRACJE" DLA SIEBIE HAHAHA
dyrZOO
5 lata temu
a te na górnej foci ! co to za PAWIANY ? chcą obalić rzad ? już był taki z Gdańska co obalał ! hahaha
Gość
5 lata temu
Kiedy naziści przyszli po komunistów, milczałem, przecież nie byłem komunistą. Kiedy zamknęli socjaldemokratów, milczałem, przecież nie byłem socjaldemokratą. Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem, przecież nie byłem związkowcem. Kiedy przyszli po Żydów, milczałem, przecież nie byłem Żydem. Kiedy przyszli po mnie, nie było już nikogo, kto mógłby zaprotestować. Martin Niemöller
hallo ,to 201...
5 lata temu
Faktycznie , o jaką wolność oni walczą,przecież od 27 lat jesteśmy wolni i mamy demokrację. Ale może oni utknęli jeszcze w czasach komuny i myślą,że trzeba walczyć o wolność , o miejsce w Unii. Panowie z PO-PSL i Nowczesnej, JUŻ JESTEŚMY WOLNI,MAMY DEMOKRACJĘ I W UNII TEŻ JESTEŚMY.HALLO ,JEST ROK 2017, komuna za nami.
makaroniarz
5 lata temu
A ten spot z tym dzieckiem, to faktycznie dno i metr mułu. Obrzydliwe , co by nie powiedzieć, obrzydliwe. !!!!!!!!!!!
observer
5 lata temu
Jakby nie patrzeć to PO nigdy nie odbije się od dna z osobami z tego zdjęcia.Są to twarze ludzi bez wyrazu,bez koncepcji,przegrani.
ewa
5 lata temu
spot jest skandaliczny, PO sięgnęła dna,
mmm
5 lata temu
O jaką wolność chodzi?? Przecież jesteśmy wolni od 1989 r. Ciekawe ile jeleni POlskich bedzie brało w tym udział.
CNNN
5 lata temu
PO POTRAFI TYLKO rozrabiac albo sprowadzac Islamistow . Krzyzacka Opcja Demokracji
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić