Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Arkadiusz Jastrzębski
|
aktualizacja

Pogoda. Alert na Mazowszu. IMGW wydał ostrzeżenia

0
Podziel się:

Na drogach wschodniego Mazowsza może być bardzo ślisko - ostrzegają synoptycy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami w sześciu powiatach woj. mazowieckiego.

Alert pogodowy na Mazowszu. Ślisko na jezdniach i chodnikach
Alert pogodowy na Mazowszu. Ślisko na jezdniach i chodnikach (PAP, Marcin Bielecki)

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami w województwie mazowieckim dotyczą powiatów: sokołowskiego, ostrowskiego, łosickiego, węgrowskiego, siedleckiego oraz Siedlec - wyjaśnia Polskie Radio.

Uważać powinni kierowcy, ale także piesi. Gołoledź może bowiem pojawić się również na chodnikach.

Tymczasem z prognoz ostrzeżeń IMGW wynika, że w poniedziałek ostrzeżenia przed oblodzeniem dotyczyć będą przeważającego obszaru kraju (poza krańcami południowo-zachodnimi i południowo-wschodnimi).

"Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0 st. C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -2 st. C do 1 st C. przy gruncie od -4 st. C do -1 st. C" - czytamy w prognozie ostrzeżeń IMGW.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Neumann ma dość słuchania o Piotrowiczu: jak można takie głupoty mówić?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić