oprac. Magdalena Nałęcz| 
aktualizacja 

Pogoda będzie jeszcze gorsza, niż zakładano. Kolejne ostrzeżenia burzowe

5
Podziel się:

Pogoda dziś wieczorem i w nocy będzie jeszcze gorsza, niż przewidywano do tej pory. IMGW właśnie zaktualizował ostrzeżenia burzowe, rozszerzając je na cały kraj. Burze z gradem mogą wystąpić w każdym województwie. Towarzyszył im będzie porywisty wiatr.

Pogoda będzie jeszcze gorsza, niż zakładano. Kolejne ostrzeżenia burzowe
(Pixabay.com)

Dla ośmiu województw: dolnośląskiego, opolskiego, małopolskiego, śląskiego, lubuskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego i łódzkiego wydano ostrzeżenia burzowe drugiego stopnia. To oznacza, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W rejonach burz może wystąpić porywisty wiatr o prędkości do 80 km/h, który na Przedgórzu Sudeckim może dojść do 100 km/h. Prognozowana wysokość opadów w rejonach burz sięgnie 30 mm.

Zobacz też: Jak bezpiecznie przetrwać burzę?

Pogoda zapowiadała się łagodniej

W sześciu pozostałych województwach obowiązuje ostrzeżenie burzowe pierwszego stopnia, które oznaczają możliwość "wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rano Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegało przed wystąpieniem silnych burz z gradem tylko w ośmiu województwach objętych ostrzeżeniem drugiego stopnia.

Źródło: IMGW, pogodynka.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić