Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Patryk Osowski
|
aktualizacja

Pogrzeb Leszka Millera juniora. Ojciec: "Już nigdy nie usłyszę cześć tato"

41
Podziel się:

Uroczystości pogrzebowe jedynego syna byłego premiera Leszka Millera odbyły się w podwarszawskim Żyrardowie. Urna z jego prochami spoczęła w rodzinnym grobowcu. Żegnały go tłumy; rodzina, znajomi, działacze i politycy. Drżącym głosem przemawiał do zgromadzonych ojciec zmarłego.

Leszek Miller junior najprawdopodobniej popełnił samobójstwo
Leszek Miller junior najprawdopodobniej popełnił samobójstwo (Facebook.com)

Leszek Miller junior został pożegnany m.in. przez rodziców Aleksandrę i Leszka, córkę Monikę, byłych premierów Waldemara Pawlaka i Jana Krzysztofa Bieleckiego, przewodniczącego SLD Włodzimierza Czarzastego, byłego lidera SLD Wojciecha Olejniczaka i wiceprzewodniczącego tej partii Krzysztofa Gawkowskiego. Obecni byli też przedstawiciele świata kultury, w tym Daniel Olbryski z żoną.

" Coraz częściej jak był sfrustrowany"

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10 w kaplicy pogrzebowej. Wspominając zmarłego podkreślano, że bardzo kochał swoich najbliższych i nikt nie spodziewał się, że tak szybko odejdzie.

Następnie zgromadzeni odprowadzili trumnę na cmentarz parafialny w Żyrardowie. Jako pierwszy głos zabrał przyjaciel zmarłego.

- Widzieliśmy Leszka, jak był szczęśliwy, a potem coraz częściej jak był sfrustrowany. Nie potrafił nas poprosić o pomoc, a my nie umieliśmy mu jej udzielić - mówił przerywając i ocierając łzy.

Ojciec pyta: "Dlaczego umarłeś?"

Następnie głos zabrał ojciec Leszka Millera juniora. Przypomniał, że 35 lat temu stał w tym samym miejscu z synem, gdy wspólnie żegnali jego zmarłą mamę Annę.

- I wtedy mój syn przez łzy mówił: "Babciu, dlaczego umarłaś?". Dziś za chwilę nasz syn u boku swojej babci przejdzie do wieczności, a ja z żoną pytamy: "Dlaczego umarłeś?" - mówił były premier Leszek Miller.

Potem dodał: "To pytanie będzie nas dręczyć przez całe nasze życie. Towarzyszyć nam będzie jeszcze ponura moc słowa "nigdy". Już nigdy nie usłyszymy z ust naszego syna pogodnego 'cześć mama, cześć tata, co słychać?'".

Leszek Miller podkreślił, że wraz ze śmiercią jego syna, umiera część każdego z członków ich rodziny. - Mój drogi Leszku, musimy cię dziś tu zostawić, ale zawsze będziesz w naszym wspomnieniu i zawsze będziesz naszą miłością - powiedział.

Leszek Miller junior miał 48 lat. Jego ojciec podkreślił, że wiek nie ma znaczenia, bo dla każdego rodzica, pochowanie własnego dziecka to największy koszmar jaki może sobie wyobrazić.

- Nie ma większego bólu, niż taka sytuacja. (...) Śmierć jest okrutna i można ją pokonać tylko jednym. Pamięcią, która czyni człowieka nieśmiertelnym - dodał.

Na koniec Leszek Miller dziękował kard. Konradowi Krajewskiemu i papieżowi Franciszkowi za modlitwę w intencji jego syna oraz przygotowanie Mszy Świętej, która za duszę zmarłego zostanie odprawiona w Watykanie.

Wirtualna Polska dotarła do partnerki Leszka Millera juniora

- Byłam w domu. Ja go znalazłam. I to było najgorsze, co mnie w życiu spotkało. Zastać tak osobę, którą się kocha. To było koło 11-12 w południe. Spałam na dole, bo mieliśmy sprzeczkę, a on był wtedy u góry. Jeszcze koło 2-3 w nocy zszedł na dół i potem zamknął się w sypialni na górze. Potem rozegrał się horror, najgorszy jaki można sobie wyobrazić. Żałuje, ze nie poszłam spać na górę. Może by inaczej to się potoczyło - mówiła WP pani Katarzyna, narzeczona syna byłego premiera.

Jej wersję potwierdzili nam śledczy znający kulisy sprawy. Leszek Miller junior rozstał się z żoną jakiś czas temu i od kilku lat miał nową partnerkę. Jeszcze niedawno, pani Katarzyna chwaliła się na Facebooku wspólnymi zdjęciami z wakacji z Leszkiem Millerem juniorem.

Sił próbował w wielu branżach

Leszek Miller (syn nosił to samo imię, co były premier Leszek Miller) był absolwentem warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Krótko po studiach w 1996 roku współpracował m.in. ze słynnym rajdowcem i biznesmenem Sobiesławem Zasadą. Został wiceprezesem spółki Fly&Drive, której taksówki obsługiwały warszawskie lotnisko. Firma jednak upadła.

Po rozwiązaniu spółki został pełnomocnikiem do spraw kapitałowych zarządu Dolnośląskiej Spółki Inwestycyjnej KGHM Polska Miedź. Potem prowadził rozmaite inwestycje i interesy. Związał się m.in. z branżą ubezpieczeniową i funduszami inwestycyjnymi. Wiele razy zarzucano mu niejasne interesy i szemrane kontakty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(41)
żona
4 lata temu
Pogrzeb Leszka Millera a kto pamięta,że zostawił żonę Ukrainkę.
bez broszki
4 lata temu
Jak się ma pisać durne komentarze,to lepiej wcale... Wyrazy współczucia dla bliskich p.Millera.
Toga
4 lata temu
"Narzeczona syna byłego premiera." Litości !!! Osowski z ciebie dziennikarz, jak z koziej d... trąba.
Racjonalista
4 lata temu
"Leszek Miller junior został pożegnany m.in. przez rodziców Aleksandrę i Leszka, córkę Monikę, byłych premierów Waldemara Pawlaka i Jana Krzysztofa Bieleckiego, przewodniczącego SLD Włodzimierza Czarzastego, byłego lidera SLD Wojciecha Olejniczaka i wiceprzewodniczącego tej partii Krzysztofa Gawkowskiego" U cha cha !!! Bu cha cha!!! U cha cha !!! Bu cha cha!!! U cha cha !!! Bu cha cha!!! U cha cha !!! Bu cha cha!!!
m
4 lata temu
Kogo to obchodzi ? czy Interia zacznie Polaków nekrologi pisać na Interii?
xxx
4 lata temu
Kwasa nie było....?
Wolak
4 lata temu
Za niszczenie Polski dobrze Ci tak zydzie
Zimnydrań
4 lata temu
To urnę ... czy trumnę ??? ! .... zdecyduj się PISmaku. Poza tym ... współczuje rodzicom
Tarnowianin
4 lata temu
Ludzie jak macie problemy mowcie je rodzinie.Nie warto odchodzic warto zyc.Wyrazy wspolczucia dla rodziny
Hero
4 lata temu
Wyrazy szczerego współczucia Panie Premierze z powodu tak wielkiej tragedii.
Jan lat 70
4 lata temu
Współczuję ci cenzorze ze względu na to co ciebie spotka w najbliższym czasie.
piotr
4 lata temu
Nie wiem po co to ostatnie zdanie "zarzucano mu szemrane interesy". Albo redakcja coś wie i odda do prokuratury, albo nic nie wie i bezcześci imię zmarłego. Naprawdę nie stać was redakcjo na nic innego?
amazonka
4 lata temu
Panie Leszku Miler wyrazy współczucia,zawsze Pana szanowałam, a teraz szczerze współczuje
aviva
4 lata temu
jesooo az w Watykanie msze odprawia za wisielca a zwykly polak jak sie wiesza to nawet ksiadz niechce go pochowac ...koszmar
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić