oprac. Violetta Baran| 

Polak zatrzymany w Czarnogórze. Podpalił las?

9
Podziel się:

Polski turysta trafił do aresztu w Czarnogórze. Zarzuca mu się spowodowanie gigantycznego pożaru lasu. To już kolejny Polak zatrzymany w Czanogórze, któremu zarzucono podpalenie.

Polski turysta zgubił się w lesie i rozpalił ognisko
Polski turysta zgubił się w lesie i rozpalił ognisko (Pixabay.com, CC0 Public Domain)

Polak został zatrzymany w środę w pobliżu miasta Bar, na południu Czarnogóry. Dzień wcześniej mężczyzna rozpalił niewielkie ognisko, które spowodowało pożar lasu. Ogień dotarł do pobliskich domów - poinformowała miejscowa policja.

Według policji Polakowi postawiono zarzut spowodowania zagrożenia dla zdrowia publicznego.

Jak wynika z relacji policji, mężczyzna zgubił się w lesie. Rozpalil niewielkie ognisko, by zasygnalizować, gdzie jest. Jednak ogień szybko się rozprzestrzenił i zajął większy obszar.

Państwowa telewizja czarnogórska poinformowała, że grupa lokalnych myśliwych odnalazła mężczyznę w lasach wokół Baru położonego nad Adriatykiem.

Według władz strażacy przez całą noc z wtorku na środę walczyli z pożarem. Z powodu dymu z pobliskiej plaży ewakuowano serbskich turystów, w tym rodzinę z kilkumiesięcznym dzieckiem.

W środę sytuacja nadal jest poważna. Strażacy zaapelowali do mieszkańców, by wycinali krzewy znajdujące się na ich posesjach, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia.

Zarówno Czarnogóra jak i sąsiednia Chorwacja walczyły w ostatnim czasie z dziesiątkami pożarów. Tegoroczne lato jest tam wyjątkowo upalne.

To już kolejny Polak zatrzymany w Czarnogórze i podejrzany o podpalenie lasu. W lipcu policja zatrzymali 18-latka, którego podejrzewa o umyślne wywołanie pożaru w lesie na półwyspie Lusztica. Polaka, jako podpalacza, wskazali inni plażowicze.

Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić