Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Violetta Baran
|
aktualizacja

Police: bomba lotnicza przy zakładach chemicznych

2
Podziel się:

Przy Zakładach Chemicznych Police odnaleziono niewybuch z okresu II wojny światowej - 1,5-metrową bombę lotniczą. Nie potwierdziły się początkowe informacje o zarządzeniu ewakuacji wszystkich ludzi w promieniu 1,5 km od niebezpiecznego znaleziska. Na razie nie wiadomo, kiedy niewybuch zostanie zabrany przez saperów.

Kolejny niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziono w Policach
Kolejny niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziono w Policach (East News, Robert Stachnik/REPORTER)

200-kilogramowa bomba z czasów II wojny światowej została odnaleziona w Policach w woj. zachodniopomorskim około godz. 12. Teren, na którym leży niewybuch, zabezpiecza policja.

Niewybuch znaleziono w okolicy przebudowywanego wiaduktu przy ul. Kuźnickiej, obok Zakładów Chemicznych Police. W pobliżu nie ma domów, ani bloków mieszkalnych.

Początkowo media informowały o wyznaczeniu 1,5-km strefy bezpieczeństwa, z której mieli być ewakuowani wszyscy ludzie, co oznaczałoby przerwę w pracy zakładów chemicznych i innych pobliskich firm. Okazało się jednak, że na razie nie podjęto takiej decyzji. Zarządzenie ws. ewakuacji zostanie wydane dopiero po tym, jak saperzy zdecydują, kiedy zabiorą bombę.

Na razie przerwano jednak prace przy przebudowie wiaduktu przy ul. Kuźnickiej, wszyscy pracownicy musieli opuścić teren budowy.

To już kolejny niewybuch znaleziony na terenie Polic. Poprzedni odkryto tam na początku grudnia, w pobliżu dworca kolejowego.

Źródło: radioszczecin.pl, rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
Gucio
3 lata temu
A wyglądają jak ule :)
kerI
4 lata temu
Wysłać go szkopom toć to ich, i niech zaplaca wszelkie koszta ewakuacji i robocizny...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić