Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Patryk Osowski
|

Polityk PiS przyznaje: "Stało się źle. Prezes się wściekł"

73
Podziel się:

Ryszard Czarnecki (europoseł PiS) twierdzi, że politycy Platformy Obywatelskiej na złość Prawu i Sprawiedliwości bronili w Senacie podejrzanego o korupcję Stanisława Koguta (senatora PiS).

Stanisław Kogut miał m.in. przyjąć łapówkę o wartości co najmniej 170 tys. zł.
Stanisław Kogut miał m.in. przyjąć łapówkę o wartości co najmniej 170 tys. zł. (East News)

W polskiej polityce głośno jest obecnie o odbieraniu posłom immunitetów. Ostatnio, głównie głosami polityków PiS, stracili je Kamila Gasiuk-Pihowicz i Ryszard Petru z Nowoczesnej. W tym samym czasie, nie zgodzono się na odebranie immunitetu senatorowi PiS Stanisławowi Kogutowi, podejrzewanemu o korupcję.

"Bronili pana Koguta na złość nam"

Zdaniem Ryszarda Czarneckiego, Senat wybronił Koguta głosami "części członków PiSu oraz senatorów Platformy Obywatelskiej".

- Głosowanie było tajne, ale senatorowie Platformy sami się chwalili, że bronili pana Koguta na złość nam - stwierdził w TVN24 Czarnecki.

Nie chciał jednak wskazać, którzy konkretnie politycy PO tak twierdzili. - Nie będę ujawniał prywatnych rozmów moich kolegów z Senatu - zaznaczył w programie "Piaskiem po oczach". Fakt, że senatora Koguta bronili również politycy PiS skomentował: "stało się źle, prezes się wściekł".

Zapowiedział, że właśnie dlatego, PiS chce teraz zmiany regulaminu Senatu. Obecnie głosowania dotyczące immunitetu odbywają się w trybie tajnym. - Gdy tryb będzie jawny takich numerów nie będzie - uważa Ryszard Czarnecki.

Zobacz także: Zobacz także: Morawiecki o spotkaniach z Kaczyńskim. "Prezes jest zauroczony moim synem"

Ile Czarnecki zarobi w PZPS?

Europoseł PiS był również pytany o doniesienia, że został nowym wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej do spraw międzynarodowych.

Stwierdził, że już od roku reprezentuje polską siatkówkę w zarządzie Polskiego Komitetu Olimpijskiego i pełni funkcję szefa rady fundacji Polska Siatkówka.

- Chodzi o to, że będę mógł razem z całymi władzami związku siatkarskiego bić się o najważniejsze imprezy światowe, europejskie w naszym kraju - stwierdził.

Zadeklarował, że w nie będzie pobierał pensji za swoją aktywność w PZPS. Wszystkie prace na rzecz polskiej siatkówki ma wykonywać społecznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(73)
konował
4 lata temu
Prezes się wściekł 10 kwietnia wiele lat temu i to trwa.
jdk
4 lata temu
Obatel to chodzące kłamstwo, jedyna prawda w tych wypowiedziach to że latał Leperowi po piwo jak był u niego goncem!!!
Si
4 lata temu
Precz z PO. PO to największe polskie zło
4t5
4 lata temu
Czas najwyższy zlikwidować wszystkie immunitety.
Zenon
4 lata temu
Stało się źle , źe obatel jest politykiem.
hej
4 lata temu
znieść immunitet dla wszystkich , nie ma lepszych i gorszych w prawie . dali sobie prawo do łamania prawa tak ten immunitet społeczeństwo odbiera -- zlikwidować dla polityków ,sędziów i kto tam go ma -- wszystkim zlikwidować -- demokratycznie niech wszyscy bedą traktowani wobec prawa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
brum
4 lata temu
Ha, ha, ha! Obronili go przed zapuszkowaniem, żeby mu zrobić na złość! Obatelu!!! :-)))
II sort
4 lata temu
panie kaczyński, ty dzielisz każdy nasz dom. Mąż przeciw żonie, kłótnie dozgonne, kto lepszym Polakiem był, łóżko pod nimi wzdłuż przełamane, jakże odnajdą się w nim. Syn przeciw ojcu, wnuk przeciw dziatkom, a przeciw siostrze brat, w tylu rodzinach stół przerąbany, jak mają chleb na nim kłaść? panie kaczyński, nawet Jezusa na krzyżu drewnianym przepiłowałeś na pół. Pieśń o Jarosławie Kaczyńskim - YouTube
Tu i teraz
4 lata temu
ten typ to raczej skoczek a nie siatkarz
Hak
4 lata temu
""Prezes się wsciekł""oba tel a naród się w. .ł ,a ma dość waszych kłamstw! !
trewsa
4 lata temu
Rząd powinien zalegalizować marihuanę, a podobizna Richarda Henry'ego powinna być na opakowaniach tego zioła. Zmalało by w Polsce uzależnienie, bo ludzie brzydzili by się brać tego do ręki.
werty
4 lata temu
Cholera, tak lubię piłkę siatkową (najbardziej ze wszystkich gier zespołowych), a teraz gdy ten buc został wiceprezesem, to nie będę widział sportu, tylko brudną politykę! Ciekaw jestem kto tak jednogłośnie wybrał tego buraka na wiceprezesa i jaki to był dil? Że też nie wybrał sobie bycia wiceprezesem curlingu, czy bobslei! SZKODA, SZKODA, SZKODA piłki siatkowej.
GraP
4 lata temu
_~_~_~_~23=💶👇
ona
4 lata temu
Zostałeś wybrany jednym głosem.... Powinieneś leczyć się na głowę nie opowiadać pierdoły......
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić